خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

واکسن کرونای آمریکایی کووید 19 را ریشه کن می کند؟

مدیر عامل اجرایی شرکت فایزر گفت: ما گام قابل توجهی برای دستیابی به واکسن موثر جهت مقابله با این بیماری برداشته‌ایم تا به پایان یافتن این بحران جهانی کمک کنیم.

شرکت داروسازی فایزر می‌گوید واکسن کرونای این شرکت در بیش از ۹۰ درصد موارد از انتقال ویروس کرونا پیشگیری کرده است.

فایزر می‌گوید: نتایج اولیه مرحله سوم کارآزمایی بالینی که هنوز در جریان است، نشان می‌دهند این واکسن در ۹۰ درصد موارد در پیشگیری موفق بوده است.

فایزر این واکسن آزمایشی را با همکاری شرکت بیواِن‌تِک ساخته است.

این شرکت آمریکایی همچنین گفت در آخرین مرحله کارآزمایی بالینی هیچ عارضه جانبی جدی‌ای مشاهده نشده است.

مدیر عامل اجرایی شرکت فایزر گفت: ما گام قابل توجهی برای دستیابی به واکسن موثر جهت مقابله با این بیماری برداشته‌ایم تا به پایان یافتن این بحران جهانی کمک کنیم.

در مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن فایزر به ۴۳ هزار و ۵۰۰ نفر در شش کشور دنیا تزریق شده است.

شرکت‌های سازنده قصد دارند درخواست صدور مجوز اضطراری کنند که تا آخر این ماه میلادی از این واکسن استفاده شود.بررسی‌ها نشان می‌دهد کمتر از ۱۰ درصد افرادی که در آزمایشات مربوط به این واکسن شرکت کرده اند به کروناویروس آلوده شده‌اند.

فایزر می‌گوید بر اساس برآوردها، تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی ۵۰ میلیون و در سال ۲۰۲۱ تا ۱/۳ میلیارد دوز واکسن را در تمام دنیا عرضه خواهد کرد.

به گزارش بی بی سی، طبق اعلام این شرکت داروسازی، واکسن تولیدی هفت روز پس از دریافت دوز دوم واکسن و ۲۸ روز پس از اولین دوز دریافتی مصونیت در بدن ایجاد می‌کند.

بجز این واکسن چند واکسن دیکر هم در مرحله سوم و نهایی کارآزمایی بالینی هستند اما این اولین واکسنی است که چنین نتایجی داشته است.

در بسیاری از کشورهای دنیا شمار مبتلایان به کرونا، کسانی که در بیمارستان بستری می‌شوند یا به مراقبت‌های ویژه نیاز پیدا می‌کنند بسرعت رو به افزایش است.

آمار ابتلا در دنیا به ۵۱ میلیون نفر نزدیک می‌شود و بیش از یک میلیون و ۲۶۰ هزار نفر هم جان‌باخته‌اند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه