خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

دستمالی کودکان با چشمانشان را جدی بگیرید| کرونا در کمین چشمان کودکان

یکی از موضوعات رایج در میان کودکان مبتلا به کرونا، مالش چشم است. نزدیک به 40 درصد کودکان بیمار، مالش چشم را از خود نشان داده اند.

تحقیقات بر روی 216 کودک مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان کودکان شهر ووهان چین نشان داد، از هر 5 کودک (23 درصد) یک نفر علائمی مانند ورم ملتحمه (چشم صورتی) یا مالش چشم داشته اند. ملتحمه یک غشای نازک و شفاف است که روی صلبیه چشم را پوشانده و به دلایل عفونی و غیرعفونی ممکن است دچار التهاب و ورم شود. این امر می تواند در هر دو چشم یا تنها در یکی از چشمان رخ دهد.

یکی از موضوعات رایج در میان کودکان مبتلا به کرونا، مالش چشم است. نزدیک به 40 درصد کودکان بیمار، مالش چشم را از خود نشان داده اند. محققان می گویند مشاهده علائم مرتبط با چشم در کودکان مبتلا به کرونا می تواند به عنوان یکی از راهکار های شناسایی بیماری در افراد کم سن و سال در نظر گرفته شود.

در این تحقیق که بر روی کودکان با میانگین سنی 7 سال انجام گرفت مشخص شد 43 درصد از کودکان بیمار هیچ کدام از علائم ابتلا به کرونا را نشان نداده اند. همچنین در میان کودکانی که دارای علائم بوده اند یک سوم آن ها تب و یا سرفه خشک داشتند همچنین 22 درصد کودکان انواع مختلف علائم مرتبط با چشم را از خود نشان داده اند.

 

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه