خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

چرا پول فروش سهام عدالت به حساب مشمولان واریز نمی‌شود؟

در چند روز اخیر گلایه‌های بسیاری از سوی مشمولان سهام عدالت که اقدام به فروش سهام خود کرده‌اند، مطرح شده مبنی بر اینکه پولی به حسابشان واریز نشده یا مبلغی کمتر از رقم واقعی پرداخت شده است.

فروش سهام عدالت از حدود سه ماه پیش آغاز شده است، در حالی که برخی از مشمولان این سهام همچنان نسبت به این موضوع که پول حاصل از فروش سهام هنوز بعد از مدت‌ها واریز نشده یا مبلغ ناچیزی واریز شده است، اعتراض دارند.

در خرداد ماه و باگذشت چند روز از آغاز فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت بود که بیش از نیمی از سهامدارانی که اقدام به فروش سهام خود کرده بودند نسبت به مبلغ واریزی از محل فروش سهام معترض بوده و با تماس‌های مکرر با  خبرگزاری ایرنا، اعلام می‌کردند مبلغ واریز شده از سوی بانک‌ها به حساب این افراد بابت فروش سهام، کمتر از مبلغ اصلی است.

به دنبال مطرح شدن چنین صحبت‌هایی از سوی سهامداران، «حسین علایی» معاون سازمان خصوصی‌سازی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا خبر مربوط به خرید ۳۰ درصدی سهام عدالت توسط بانک‌ها با قیمتی کمتر از نرخ تعیین شده را تکذیب و اعلام کرد چنین ادعایی صحت ندارد.

حال با گذشت حدود سه ماه از آغاز فروش سهام عدالت، هنوز هم اعتراضات سهامداران نسبت به عملکرد بانک‌ها جهت واریزی مبلغ فروش سهام عدالت از بین نرفته و اعلام می‌کنند که برخلاف صحبت‌های انجام شده از سوی مسوولان همچنان بعد از گذشت چند ماه، پولی به حساب آنها واریز نشده یا مبلغی کمتر از فروش به حساب آنها واریز شده است.

یکی از دارندگان سهام عدالت به خبرنگار ایرنا اعلام کرده است: از خرداد ماه از طریق درگاه بانکی اقدام به فروش سهام خود کرده‌ام اما بعد از گذشت حدود سه ماه هنوز پولی به حساب واریز نشده است، در این خصوص بارها به بانک مراجعه کرده‌ام اما مسئولان حاضر در بانک اعلام کرده‌اند این مساله هیچ ارتباطی به ما ندارد و اطلاعاتی نسبت به این موضوع نداریم.

یکی دیگر از این مشمولان سهام عدالت در اعتراض به نحوه واریز پول حاصل از فروش سهام عدالت به ایرنا گفت: بیش از دو ماه است که به دلیل نیاز شدید به وجه نقد سهام خود را فروخته‌ام اما تا حدود یک ماه پیش هیچ پولی به حسابم واریز نشده بود و بعد از یک ماه فقط حدود دو هزار و ۵۰۰ تومان واریزی از فروش سهام عدالت داشته‌ام و اکنون بعد از حدود دو هفته، دوباره واریزی بسیار کمی به مبلغ سه هزار تومان داشته‌ام و با چنین واریزی‌های از فروش سهام عدالت نه تنها نتوانستم مشکل مالی خود را برطرف کنم بلکه به دلیل بی نظمی‌های موجود در واریزی پول از فروش سهام خود بسیار پشیمان هستم.

مشمولان سهام عدالت شکایت کنند

در این زمینه حسین فهیمی امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: از بین مشمولین سهام عدالت تاکنون موردی که پول حاصل از فروش سهام عدالت به حساب مردم واریز نشده باشد و بعد از چند ماه فقط مبلغ بسیار کمی به حساب آنها واریز شود را نداشته‌ایم، اگر برای فردی چنین مشکلی پیش آمده است باید این موضوع را در قالب گزارش جهت شکایت ابلاغ کند تا بتوان رسیدگی لازم را در این زمینه انجام دهیم.

وی افزود: این احتمال وجود دارد که فرد اقدام به ثبت سفارش فروش کرده باشد اما به دلیل عدم تکمیل اطلاعات وارد شده به درخواست فرد ترتیب اثر داده نشده و سهام فرد به فروش نرفته است که حال بتوان پولی را برای فرد واریز کرد.

فهیمی خاطرنشان کرد: براساس تصمیمات اتخاذ شده، اعلام شد برای شناسایی مشتری، نیازی به مراجعه حضوری فرد و ارائه هیچگونه اسناد و مدارکی نیست بلکه فرد باید فقط دو اطلاعات مبنی بر شماره شبای بانکی و تلفن همراه را داشته باشد تا بتوان نسبت به فروش سهام فرد مذکور اقدام کرد.

به گفته سخنگوی سهام عدالت، افرادی که اطلاعات تلفن همراه و شماره شبا را به طور دقیق در سایت وارد کرده باشند به خواسته آنها رسیدگی خواهد شد.

وی ادامه داد: از ۱۰ خردادماه تاکنون بالغ بر یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر سهام خود را فروختند و بیش از هفت هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان به حساب افراد واریز شده است که این رقم عدد قابل توجهی به نظر می‌رسد؛ بنابراین علت اینکه به سفارش برخی از افراد رسیدگی نشده، اطلاعات ناقصی است که ثبت شده است.

فهیمی با تاکید بر اینکه ما خود را متعهد به حفاظت از دارایی مشمولین سهام عدالت کرده‌ایم، گفت: اجازه نمی دهیم افرادی که اطلاعات اولیه آنها کامل نیست سفارش فروش بگذارند زیرا ممکن است فردی خود را جایگزین مشمول سهام عدالت کرده باشد و سفارش فروش را ثبت کند.

سخنگوی سهام عدالت تاکید کرد: برای جلوگیری از چنین تخلفی که می‌تواند بسیار هم پرهزینه باشد در حوزه شناسایی فرد سخت‌گیری بسیاری را خواهیم کرد.

وی افزود: افراد برای اطلاع از صحیح بودن اطلاعات خود باید به سامانه https://sahamedalat.ir/ مراجعه و در صورت لزوم تغییرات لازم را اعلام کنند.

فهیمی با بیان اینکه افرادی که اعلام می‌کنند بیش از ۱۰ روز است سفارش فروش داشته‌اند اما هنوز به درخواست آنها رسیدگی نشده است بهتر است سفارش خود را دوباره به صورت غیرحضوری در شبکه یکی از کارگزاری‌ها وارد کنند، خاطرنشان کرد: اگر در ادامه ثبت سفارش فروش، خطای عدم اعتبار تلفن همراه یا شماره شبا داده شد باید به سامانه سهام عدالت به آدرس https://sahamedalat.ir/ مراجعه و اطلاعات وارد شده را اصلاح کنند.

وی درباره اعتراض مردم جهت عدم پاسخگویی بانک‌ها برای واریز نشدن پول حاصل از فروش سهام عدالت گفت: همه شعب بانک‌ها به مراکز اطلاعاتی بازار سرمایه متصل نیستند و در این زمنیه با مشکلاتی برای پاسخگویی به مردم مواجه هستیم.

 

منبع : ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • علیرضا ارسالی در

  برای اینکه مملکت رو آبی کثیف برده و مافیاها همه کاره شدن و کشور ورشکست کرده و فقط دارند دروغ میگن برای همینه داداش

 • خاتون ارسالی در

  اقای فهیمی من یکی از اوناییم که سه ماه سهاممو از طریق بانک سپه یاسوج فروختم دوهفته پیش چهارمیلیون تومان در چهار مرحله برام واریز شددیگه قطع شد هرجا هم زنگ میزنیم یا جواب نمیدن یا مشغولن پس بقیه پول ما چی چرا بقیشو واریز نمیکنن مگه ۳۰ درصدش نه ۵۷۰۰میشه تو را خدا نیازش داشتیم که فروختیم واریز کنید پشیمونمون نکنید

 • محسن ارسالی در

  برا اینکه کل سیستم فاسد و دزدن اینکه دیگه برای همه کاملا مشخص و اثبات شدست

 • ساسان ارسالی در

  سلام و درود خدمت مسولین اینجانب بعد از گذشت ۵۰ روز و فروش در بانک سپه هنوز هیچ گونه واریزی در رابطه با فروش سی درصد اول ندلشتم و خیلی هم لازم دارم بانک سپه بریز دیگه

 • عدالت ارسالی در

  آخه دنبال سلطان سهام عدالت میگردن . آحه یه مشت دزد بی ناموس مگه پول به راحتی به مردم میدن میخان جهش کنن یهویی بدن

 • ناشناس ارسالی در

  بقران مشکل داریم.پول خودمونو میخاین به ما پس بدین.انقدر نباید بدبختی بکشیم.به قول خودتون انقلاب کردین که مردمی که توان مالی ندارن به حقشون برسن.ن اینکه اینجور بدبخت تر بشیم.پس کو عدالت

 • ناشناس ارسالی در

  سلام.من سهامم نه وصدو چهار هزارتومن هست فقط هفت تومن واریز شده درچندمرحله حدودنه میلیون وخورده ای میشده بقیه شو واریز کنیدکارگزاری مفید لازم دارم مریضم هزینه ی دکترندارم.

 • محمود عسکری ارسالی در

  والا دیگه خسته شدم اقای فهمیی ۱۶تیرماه ۳۰درصداولی رانزدبانک تجارت فروختم هنوزازواریزی خبری نیست.حالا اجازه فروش ۳۰درصد رانمیدهند شماره شبا وکدملی وهمراه درسته ولی اصلا درعجبم

 • ترنم ارسالی در

  تو رو خدا پیگیری کنید من شماره شبامو تو سایت سهام عدالت تغییر دادم چون قبلی مشکل داشت و الان بهد از دوماه زده که تایید شده ولی وقتی میخامتو سهاممو تو بانک رفاه بفروشم زده که شماره شبا در حال بررسی هست و نمیشه فروخت لطفا پیگیری کنید به پولش خیلی نیاز داریم

 • حجت ارسالی در

  هیچ شفافیتی هم نیست
  یهو دیدی پیامک زدن گفتن 30 درصد شما تسویه شده چجوری میخوایم پیگیری کنیم وقتی نمیدونیم چه تاریخی و به چه مبلغی و چه تعداد سهم فروخته شده
  سهامدارهای سهام ناعدالت اصلا به این قضیه فکر کردین؟
  موقع امضا قرارداد هم تایید کردیم حق هیچگونه اعتراض نداریم
  دولت بی تدبیر و نا امید کجایی

 • حسین شادروح ارسالی در

  من ۵۰ روزه سهام خود را فروختم هیچ پولی برایم واریز نشده بانک صادرات تو رو خدا بریز نیاز دارم که فروختم جان مادرت بریز صادرات حسین شادروح از گرگان

 • ناشناس ارسالی در

  سلام من ازطریق بانک ملت هنوز واریزی نداشته

 • مصطفی زاده گرمی ارسالی در

  حدود دو ماه هست ۳۰درصدسهام عدالت خودرا غیر حضوری جهت فروش به کارگزاری آگاه واگذار کردم هنوز هیچ مبلغی را واریز نکرده و به دفتر اردبیل مراجعه می‌کنم میگن به ربطی ندارد.

 • ش م ارسالی در

  من ۱۱خرداد سهامم و صادرات فروش گذاشتم دریغ از یک قرون. مراجعه هم کردن گفتن ما فرستادیم برا فروش

 • خاطره ترکمانی ارسالی در

  سلام بانک سینا الان دوماه شد هیچی واریز نکردع

 • ناشناس ارسالی در

  بانک سینا

 • ناشناس ارسالی در

  سلام بانک صادرات بعد سه ماه زره زره برامون میریزه آخه به چه درد میخوره ما مشکل داشتیم که فروختیم تو رو خدا رسید گی کنید تا حالا یک هفت صد برامون ریخته که هیچ دردی رو دوا نکرده برامون

 • فهیمه ضامنی ارسالی در

  سلام چرا پول سی درصد دوم سهام عدالت کم واریز شده تورو خدا برام واریز کنید خیلی لازم دارم وگرنه مرض نداشتم بفروشم بانک ملی واریز کنید پول سهام رو

 • عبدی ارسالی در

  آقای فهیمی چرااینقدردروغ میگی بیشتراونهایی که سهامشون رافروختن هنوزیاتمام پولشون رانگرفته یا هیچ من خودم به بانک سپه فروختم تاالان مبلغ 400تومان برام واریزشده اونهم طی 10 مرحله شماهمیشه میگین که حتما شماره موبایل یا شبا رااشتباه وارد کردین

 • سید ارسالی در

  بانک ملت لطفا مابقی پولمو واریز کنید وکار گزاری مفید بررسی فرماید جهت مابقی پولم را واریز کن ۹۰روزه با تشکر از پرسنل زحمتکش

 • ناشناس ارسالی در

  ما از کجا بفهمیم بانک ملی باهامون تسویه کرده

 • محمدعلی ارسالی در

  سلام. به من بگید وقتی که من سی درصد سهامم را فروختم و دیگر درخواست فروش سی درصد دوم را ندادم آیا آنها میتوانند این سی درصد دوم مرا هم بفروشند؟ من اکنون نمیخوام بفروشم. این چی میشه.؟ نکنه یه وقتی یه مبلغ ناچیزی بدن وبگن فروش سی درصد دومته ؟! چکار کنم؟ لطفٱ جواب بدید. متشکرم.

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

  دیدگاه

  توسعه