خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

کنکور سراسری به تعویق افتاد

مشاور وزیر بهداشت با انتشار پیامی از تعویق کنکور سراسری خبر داد.

علیرضا وهاب زاده، مشاور وزیر بهداشت، در توییتی نوشت: «برگزاری کنکور سراسری به تعویق افتاد».

وی همچنین به نقل از وزیر بهداشت نوشت: «به مسئولان برگزاری کنکور اعلام کردم اگر واقعا نمی‌شود دستورالعمل‌ها در زمان باقی مانده اعمال شود با برگزاری کنکور مخالفم. آزمون را به تعویق بیاندازید تابتوانید از لحاظ فضا و امکانات تمام ضوابط و دستورالعمل‌های ابلاغی را فراهم کنید.»

همچنین، سعید نمکی وزیر بهداشت در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «امروز عصر مجدد با حضور ریاست محترم کمیسیون‌های آموزش و بهداشت و درمان و تعدادی از نمایندگان محترم مجلس و همچنین وزیر محترم علوم و رییس سازمان سنجش جلسه‌ای داشتیم.

وزیر محترم علوم و رییس سازمان سنجش اعلام کردند که اجرای پروتکل‌های سختگیرانه در این زمان باقیمانده میسر نیست، مگر این دستورالعمل‌ها برای برگزاری آزمون سراسری تغییر کند.

در این جلسه اعلام کردم به عنوان وزیر بهداشت و متولی سلامت این کشور، قطعا سلامت فرزندانمان برای ما در اولویت است و از این پروتکل‌های سختگیرانه کوتاه نخواهم آمد که ریسس محترم کمیسیون های آموزش و بهداشت نیز در این مورد کاملا همراه و موافق بودند.

به مسولان برگزاری کنکور اعلام کردم اگر واقعا نمی‌توانید این دستورالعمل‌ها را به درستی اعمال کنید با برگزاری کنکور در این تاریخ مخالفم و تاکید می‌کنم که کنکور را به زمانی موکول کنید که بتوانید از لحاظ فضا و امکانات تمام ضوابط و دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت را فراهم کنید.

پیشنهاد وزارت علوم تعویق یک ماهه برگزاری کنکور سراسری بود که قرار شد در ستاد ملی کرونا مطرح شود.»

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • ناشناس ارسالی در

    خیلی بی انصاف هستید اگر تصمیم به تعویق کنکور بگیرید

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه