خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

مراودات اقتصادی با کشورهای همسایه تقویت می‌شود

سخنگوی وزارت خارجه گفت: در وضعیت کنونی تقویت مراودات اقتصادی با کشورهای همسایه از جمله اولویت‌های کشور است که با ایجاد زیرساخت‌های لازم در مرزها انجام می‌شود.

به نقل از اتاق بازرگانی اردبیل ، سید عباس موسوی در دیدار با رییس اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر کشور اقتصاد بدون نفت را تجربه می‌کند که افزایش همکاری های اقتصادی با کشورهای همسایه و مشارکت بخش خصوصی برای کاهش فشارهای اقتصادی از اهمیت خاصی برخوردار است.
وی گفت:در حاضر اولویت همه سفیران ایران  در کشورهای خارجی کار اقتصادی است و از حضور بخش خصوصی به عنوان عامل کار اقتصادی استقبال می‌شود.

موسوی یادآور شد : کشوری مثل جمهوری اسلامی ایران که دارای ۱۵ همسایه است می تواند با گسترش مراودات اقتصادی با این همسایگان بر تحریم‌های ظالمانه غلبه کند.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل هم در این دیدار رفع مشکلات بخش خصوصی را در رونق صادرات و فعالیت‌های اقتصادی ضروری دانست.

حسین پیرموذن گفت: در حال حاضر برخی از مشکلاتی که در زمینه صادرات وجود دارد با دیپلماسی قابل حل است و از اقدامات وزارت امور خارجه در زمینه تقویت ارتباطات و رفع مشکلات تجاری باید قدردانی کرد.

 

منبع : ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه