خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

مدلساز ریاضی | ترامپ به احتمال 91 درصد در قدرت باقی می ماند

پروفسور آمریکایی که انتخابات قبلی را درست پیش بینی کرده بود: شانس پیروزی ترامپ در انتخابات ۹۱ درصد است

ترامپ | انتخابات 2020

براساس مدل نورپوث، ترامپ نه تنها در انتخابات دوباره پیروز می‌شود بلکه تعداد آرای الکترال خود را از ۳۰۴ در سال ۲۰۱۶ به ۳۶۲ در سال ۲۰۲۰ می‌رساند.
 

 

به گفته یک پروفسور علوم سیاسی که از سال ۱۹۹۶ پنج مورد از شش انتخابات را به درستی پیش‌بینی کرده است، دونالد ترامپ ۹۱ درصد شانس پیروزی در انتخابات نوامبر را دارد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، پروفسور هلموت نورپوث از دانشگاه استونی بروک نیویورک می‌گوید: طبق "مدل اولیه" شانس پیروزی دونالد ترامپ در ماه نوامبر ۹۱ درصد است.

نورپوث گفت، این مدل که در ۱۹۹۶ به دست او اصلاح شد، توانسته است نتیجه ۲۵ مورد از ۲۷ انتخابات را درست پیش‌بینی کند.

این پروفسور علوم سیاسی گفت این مدل، نامزد پیروز را براساس رقابت‌های اولیه نامزدی ریاست جمهوری شناسایی می‌کند و تاکید آن روی میزان اشتیاقی است که نامزدها می‌توانند در فرایند کاندیداتوری جلب کنند. او افزود: زمینه رقابت‌های ریاست جمهوری مملو از نامزدهایی است که در بهار با پیشتازی در نظرسنجی‌ها مواجه هستند و در پاییز این روند از بین می‌رود.

پروفسور نورپوث همچنین گفت، این مدل که انتخاب ترامپ در سال ۲۰۱۶ را پیش‌بینی کرد، با کم اهمیت دانستن نتایج نظرسنجی‌ها کار می‌کند. او افزود: نظرسنجی‌ها و پیش‌بینی‌های مبتنی بر نظرسنجی‌ها در سال ۲۰۱۶ همگی از پیروزی قاطع هیلاری کلینتون حکایت داشتند.

این پیش‌بینی در شرایطی مطرح می‌شود که شماری از مدل‌های انتخاباتی دیگر از شکست ترامپ مقابل جو بایدن در انتخابات نوامبر حکایت دارند. یک مدل انتخاباتی آکسفورد اکانامیکز پیش‌بینی کرد که ترامپ در نوامبر متحمل یک شکست تاریخی می‌شود که عامل آن رکود اقتصادی ناشی از کروناست.

براساس مدل نورپوث، ترامپ نه تنها در انتخابات دوباره پیروز می‌شود بلکه تعداد آرای الکترال خود را از ۳۰۴ در سال ۲۰۱۶ به ۳۶۲ در سال ۲۰۲۰ می‌رساند.

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • محمد خانی ارسالی در

  ترامپ رای بیاورد یا نیاورد به حال ما ایرانی ها تفاوتی ندارد ، چون سگ زدر برادر شغال هستش .
  آمریکایی ها بنای حکومت خود را بر روی خون مردم دیگر کشور ها بنا میکنند صرف نظر از هر کی رییس جمهور باشه.
  متاسفانه سردمداران کشور ها هیچ ارزشی به مردم کشور های خود و کشورشون قایل نیستند و دلشون به حکومت کردن خشکه. و کورکودانه در خدمت سردمداران جنایت کار آمریکا هستند .
  و سیایت آمریکا هم اختلاف افکندن بین کشورهاست و تا سردمداران احمق کشورهای عربی و غیره سر کار هستند آمریکا اونها را مثل گاو میدوشد و میخورد.

 • ناشناس ارسالی در

  سلام ترامپ جرج بوش امد در برو..
  ولی تو تمام رخ و نیم رخ وستی ..بدل هستی
  ..

 • اسگر ارسالی در

  نکن ای صبح طلوع،🤣🤣🤣🤣

 • کیوان ارسالی در

  ترامپ دوباره انتخاب میشه.چون طبق برنامه بلند مدت سیاست آمریکا ترامپ باید رئیس جمهور بشه و اتفاقاتی که کسی تصورش را نمی کرد رخ میده

 • ناشناس ارسالی در

  ای جاااان خوش خبر باشی

 • ناشناس ارسالی در

  مدل ساز قلت کرده، مردک عوضی ،
  همه میدونن که با کلاهبرداری به اینجا رسیده.ترامپ آشغالِ نژادپرست .

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

  دیدگاه

  توسعه