ارسال به دیگران پرینت

تعداد دستگیری‌ها و تسلیمی‌های زندان سقز به 49 نفر رسید

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان با بیان اینکه تعداد دستگیری‌ها و تسلیمی‌های فرار زندانیان سقز ‌به ۴۶ نفر رسیده است، گفت: از این تعداد، ۲۰ نفر خود تسلیمی هستند.

محمد جباری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان به تشریح ابعاد بیشتری از حادثه فرار عده‌ای از زندانیان سقز پرداخت و اظهار داشت:

پس از فرار 74 زندانی از این زندان، تاکنون 49 نفر از زندانیان متواری توسط «نیروی انتظامی، اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه» دستگیر و یا تسلیم و خود را به زندان معرفی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تعداد دستگیری‌ها و تسلیمی‌های فرار زندانیان سقز تا ساعت 16 عصر امروز 46 نفر بود که با اشراف اطلاعاتی مراجع نظامی و انتظامی به 49 نفر رسید، افزود: از این 49 نفر زندانی، 20 نفر با رغبت و تمایل خود و به صورت خود تسلیمی به زندان بازگشته‌اند که قطعاً برابر وعده‌های قبلی، دستورالعمل و بخشنامه جدید از مزایای ارفاقی، تخفیفات قانونی و رأفت اسلامی برخوردار و فرار آنان از زندان، مانع عفو جرم‌شان نمی‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان از شناسایی سایر متواریان زندان سقز خبر داد و به آنان هشدار داد که تا پایان هفته جاری خود را به زندان تحویل دهند تا شامل ارفاق و رأفت اسلامی شوند، در غیر این‌صورت متهمانی که خود را تحویل ندهند، پس از دستگیری با آنان برخورد قانونی و به مجازات جرم جدید محکوم و مشمول بخشنامه عفو نمی‌شوند.

وی از تلاش‌های شبانه‌روزی مردم، خانواده‌های زندانیان، مأموران «نیروی انتظامی، اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه» بابت همکاری، ورود به موقع و ارائه اطلاعات برای شناسایی زندانیان متواری زندان سقز قدردانی کرد و گفت: انصافاً این عزیزان در همکاری با دستگاه قضائی نقش به‌سزایی داشتند و زحماتشان جای تقدیر دارد.

جباری شایعات مطرح‌شده در فضای مجازی مبنی بر فرار زندانیان به‌‌دلیل کرونا را قویاً تکذیب کرد و افزود: طرح چنین اخباری کاملاً کذب و بی‌اساس است چراکه محیط زندان براساس نظر کارشناسان حوزه بهداشت و دانشگاه علوم‌پزشکی و متخصصان مربوطه کاملاً بهداشتی، امن و ایزوله بوده و حقوق زندانیان رعایت می‌شود.

 
منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران میخوانند :

    دیدگاه