ارسال به دیگران پرینت

سازمان جهانی بهداشت: فرصت مهار کرونا در حال از دست رفتن است

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در پی شیوع کرونا در برخی کشورها هشدار داد که فرصت مهار این ویروس در دنیا در حال از دست رفتن است.

«تدروس آدهانوم گربریسوس» در کنفرانسی خبری در ژنو در پاسخ به این پرسش که آیا شیوع کرونا به «نقطه اوج» رسیده است، گفت که هنوز امکان مهار این ویروس وجود دارد اما این فرصت در حال از دست رفتن است و باید بسرعت وارد عمل شویم.

 

وی افزود: این ویروس می‌تواند در هر مسیری شیوع پیدا کند. اگر خوب عمل کنیم می‌توانیم هر بحران جدی را رفع کنیم اما اگر فرصت را از دست بدهیم با مشکلی جدی مواجه خواهیم شد.

 

تدروس اظهار کرد که تیمی از کارشناسان بین‌المللی و همتایان چینی آنها روز شنبه (فردا) به استان «ووهان» سفر خواهند کرد. وهان کانون گسترش کرونا به شمار می‌آید.

 

این مقام سازمان جهانی بهداشت همچنین مشاهده کرونا در ایران را نیز «بسیار نگران‌کننده» خواند.

 

به گفته مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، ویروس کرونا تاکنون ۱۸ مورد قطعی مبتلا در کشور داشته که چهار نفر آنان جان خود را از دست داده‌اند. در لبنان نیز یک مورد ابتلا و ۲ مورد مشکوک به ابتلا به کرونا شناسایی شده‌اند.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • عاشق ایران ارسالی در

    بنام خدا ،از سازمان جهانی بهداشت درخواست کمک را دارم چون با توجه به اینکه دولت و کسانی که مدیریت کنترل این ویروس کشنده به آنان محول شده بلحاظ سوءمدیریت ناتوان در کنترل و مهار ویروس بوده عجز ودرماندگی بوضوح هویداست بنحویکه بعد از گذشت یکماه مواد ضد عفونی در دسترس همگان نیست واز عملکرد آنان میتوان نتیجه گرفت فاجعه ایی دردناک در انتظار مردمان پاک سرشت این مرز وبوم است من همگان را به ایزد منان میسپارم

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه