ارسال به دیگران پرینت

«به رنگ باران»، سفیر طبیعت شد

ندا مقدم‌نژاد در تازه‌ترین نمایشگاه نقاشی‌هایش، با جلوه‌هایی از طبیعت در قاب‌هایی گرد، بر ضرورت حفظ محیط زیست و احترام به طبیعت به عنوان مصادیق مهمی از حقوق بشر تاکید کرده است.

افتتاحیه نمایشگاه نقاشی رنگ روغن ندا مقدم‌نژاد با عنوان «به رنگ باران» با حضور هنرمندان و استادان دانشگاه و علاقه‌مندان به هنر، عصر امروز (جمعه ۲۵ بهمن) در گالری شکوهِ تهران برگزار شد.

تابلوهای نمایشگاه نقاشی «به رنگ باران»، رویکردی هنری به محیط زیست و طبیعت دارند.

در بخشی از معرفی‌نامه این نمایشگاه آمده است: «باران؛ نماد هستی و راستی در طبیعت است که در لطافت طبعش خلاف نیست.... «به رنگ باران»؛ رویکردی انسانی، اخلاقی و هنری به طبیعت و احترام به محیط زیست و حق بر سلامت و حیات به‌عنوان یک حق بشری است. این نمایشگاه، پیام‌آور صلح و دوستی و احترام به طبیعت و محیط زیست است.»

در ادامه این متن می‌خوانیم: «رنگ سفید؛ رنگ پاکی، راستی و درستی است و دایره یا قاب گرد نیز نماد کره زمین بوده و تصاویر و آثار هنری و تابلوهای نقاشی گرد به نمایش درآمده در آن نیز با جلوه‌هایی زیبا از گل و طبیعت و حیات و زندگی در حریم کالبد قاب‌های سفید و زیبای هنری این هنرمند، بر ضرورت حفظ محیط زیست و احترام به طبیعت و حق بر سلامت و حق بر حیات بعنوان مصادیق مهمی از حقوق بشر تاکید دارد تا «هنر» را به‌عنوان «سفیر حفظ محیط زیست و طبیعت» و ابزاری مناسب و موثر در جهت آموزش و ارتقاء «حقوق بشر» و فرهنگ‌سازی آن در جامعه و خانواده معرفی نماید...»

ندا مقدم‌نژاد، متولد ۱۳۵۰ در تهران، مشاور هنری، مدرس هنر، طراح گرافیک و نقاش، دارای سوابق هنری و فعالیت‌های حرفه‌ای در طول سه دهه است.

«تصویرسازی کتاب کودک»، «آموزش هنری پتینه»، «آموزش هنری کار با سرامیک و آینه»، «آموزش طراحی و  نقاشی به کودکان، نوجوانان و جوانان»، «پُرتره مشاهیر ایران» از جمله تالیفات این هنرمند است.

 

منبع: خبر آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه