ارسال به دیگران پرینت

یارانه نقدی در سال آینده چقدر می‌شود؟

بر اساس مصوبه کمیسیون در سال آینده ۲۷هزار تومان به مبلغ یارانه در سال ۹۹ اضافه خواهد شد و از ابتدای فروردین سال آینده رقم یارانه نقدی از ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۷۲ هزار تومان افزایش می‌یابد.

به گفته هادی قوامی، بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق از مبلغ ۳۱ هزار میلیارد تومانی که در لایحه بودجه برای اجرای طرح حمایت معیشتی خانوارها در نظر گرفته شده بود، ۲۰ درصد برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که ۷ میلیون نفر هستند اختصاص می‌یابد و ۲۸ هزار میلیارد تومان باقی‌مانده بین ۷۸ میلیون یارانه‌بگیر به صورت یکسان توزیع خواهد شد. با این مصوبه کمیسیون تلفیق ۱۸ میلیون نفری که یارانه معیشت نمی‌گرفتند از این به بعد این یارانه را متناسب با اعضای خانوار دریافت می‌کنند و مبلغ یارانه مددجویان بهزیستی و کمیته امداد نیز به ۱۲۲ هزار تومان افزایش پیدا خواهد کرد.

یارانه نقدی

به گفته‌ی قوامی، در سال آینده تنها یک یارانه که ترکیبی از یارانه نقدی و یارانه معیشتی بنزین است، پرداخت می‌کنند.مصوبه کمیسیون تلفیق در این خصوص با تصویب مجلس شورای اسلامی اجرایی خواهد شد. این در حالی است که در حال حاضر دریافت کنندگان یارانه نقدی به ازای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان دریافت می کنند و خانوارهایی که مشمول دریافت یارانه معیشتی شناخته شده اند نیز بین ۵۵ هزار تومان تا ۲۰۵ هزار تومان یارانه دریافت می کنند.

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده کمک معیشتی دولت به خانوار یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهار نفره ۱۷۲ هزارتومان و خانوار پنج نفر و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

 

منبع: خبر آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • کریم ارسالی در

  حداقل مجلس ی کار مفد انجام داد حق ی بی گناه از بین نرفت

 • محمدحسین ارسالی در

  کسی می‌دونه با 72500
  تومن داخل بازار
  چقدر برنج میشه خرید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  به این غصه گر خون بگرییم رواست
  اشکال ندارد میایم رای میدیم بازم همون ملت فهیم هستیم

 • امیر ارسالی در

  اصلا یکی کردن یارانه با معشیتی کار درستی نیست و خیانت به قشر مستضعف جامعه و خدمت کردن به ثروتمندان است

 • ناشناس ارسالی در

  خدا خیرشون بده که این تصمیم گرفتن به فکر ما فقیر بی چاره های که بسته معیشتی ندادن بودن که حق ماهم ضایع نشه

 • ناشناس ارسالی در

  خوبه بعداز ۱۰سال ۲دلار به یارانه اضافه شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

  دیدگاه

  توسعه