ارسال به دیگران پرینت

آمریکا مدعی شد که معامله قرن، صرفا یک پیشنهاد است

کلی کرفت، نماینده آمریکا در سازمان ملل، طی نشست شورای امنیت گفت که طرح معامله قرن صرفا یک پیشنهاد است!

هیئت آمریکایی طی نشست فوق‌العاده شورای امنیت که به خواسته فلسطینی‌ها و در اعتراض به انتشار مفاد معامله قرن برگزار شده، مدعی شده که برنامه صلح آمریکا، برنامه‌ای نیست که به طرف‌های درگیری تحمیل شود.

نماینده آمریکا مدعی شد که طرفین درگیری می‌توانند این پیشنهاد را قبول و یا رد کنند!

آمریکا در ادامه بر حمایت واشنگتن از رژیم صهیونیستی تاکید کرد و گفت که به تامین امنیت این رژیم متعهد است. هیئت آمریکایی در ادامه مدعی شد که واشنگتن از مردم فلسطین حمایت می‌کند. در ادامه خطاب به فلسطینی‌ها از آن‌ها خواسته شد که وارد گفت‌و‌گو با رژیم‌صهیونیستی شوند.

کلی کرفت، نماینده آمریکا در سازمان ملل در ادامه مدعی شد: «قطعنامه‌های قبلی شورای امنیت صلح واقعی و ماندگار را به همراه نیاورده و به همین دلیل ترامپ چشم انداز جدیدی از صلح را مطرح کرده است». وی از برنامه صلح ترامپ تعریف و تمجید کرد و گفت: «برنامه صلح آمریکا خاص و واقع بینانه است و منجر به ایجاد کشور فلسطین می‌شود و منجر به سرمایه گذاری تاریخی در مناطق فلسطین خواهد شد».

نماینده رژیم‌صهیونیستی نیز در این نشست مدعی شد: «اگر محمود عباس آماده صلح بود، تقاضای نشست در شورای امنیت نمی‌کرد. بهتر است جامعه بین المللی تلاش‌های خود را برای جلب طرفین به میز مذاکره متمرکز کند».

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه