ارسال به دیگران پرینت

توقیف یک کانال تلگرامی به دلیل توهین علیه داوطلبان انتخابات

دادستان عمومی و انقلاب سقز از شناسایی گرداننده و عوامل کانال تلگرامی تخریبی با عنوان «خیانت‌های انتخابات سقز و بانه» در این شهرستان خبر داد و گفت: این کانال به توهین و تخریب علیه داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی می‌پرداخت.

علیرضا رضاپور عصر دوشنبه اظهار داشت: این افراد با تشکیل کانالی مجعول با عنوان «خیانت‌های انتخابات سقز و بانه» اقدام به تخریب و توهین به کاندیداها و ستادهای آنان و همچنین برخی شهروندان می‌کردند که با دستور دادستان و پیگیری‌های پلیس فتا شناسایی شدند.

وی با بیان اینکه عوامل و گرداننده این کانال تلگرامی چند نفر هستند و در آینده نزدیک همه آنها با دستور قضایی جلب خواهند شد، افزود: شناسایی این کانال در فضای مجازی بعد از تحقیقات زیاد صورت گرفت و وابستگی ادمین‌های کانال به یکی از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه سقز و بانه نیز محرز شده است.

رضاپور با بیان اینکه براساس حکم قضایی فعالیت این کانال متوقف شده است، یادآور شد: این کانال شناسایی شده با انتشار مطالب توهین آمیز و تهدید و تخریب کاندیداهای دیگر همچنین ورود به حریم شخصی شهروندان، بیشترین صدمه را به سلب آرامش عمومی زده است.

وی اضافه کرد: طی جلسه‌ای با حضور کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه سقز و بانه، به آنها اعلام کردیم، کانال های تبلیغاتی خود در فضای مجازی را از طریق شورای مبارزه با جرائم انتخاباتی، فرمانداری ویژه سقز (ستاد اجرایی انتخابات) ثبت کنند.

دادستان عمومی سقز با اشاره به اینکه تخلفات انتخاباتی داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را با دقت رصد می‌کنیم، تاکید کرد: هر کانالی در فضای مجازی قصد توهین و تخریب کاندیدای دیگری را داشته باشد، شناسایی و از طریق قانون با عوامل آن برخورد خواهد شد.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه