خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

تجمع | نوجوانان | بازداشت

تجمع نوجوانان در شیراز | تجمع و کشف حجاب نوجوانان در شیراز جنجالی شد

تجمع چندین جوان و نوجوان که میانگین سنی‌شان ۱۵، ۱۶ سالی بیشتر نیست، واکنش مقامات استانی را در پی داشته است.

انتشار گسترده ویدیویی در فضای مجازی مبنی‌بر تجمع چندین جوان و نوجوان که میانگین سنی‌شان ۱۵، ۱۶ سالی بیشتر نیست، واکنش مقامات استانی را در پی داشته است. 

ویدئو یاد شده به دلیل خاص بودنش در سطح گسترده‌ای از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و به دلیل کم سن و سال بودن افراد حاضر در این تجمع، نوع پوشش آنها مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفت.

کشف حجاب جرم آشکار و نیازمند برخورد قانونی است

در این رابطه مدیرکل حوزه اجتماعی و فرهنگی استاندار فارس، این اتفاق ناشایست را محکوم کرد و از برخورد قانونی و سلبی در مقابل بی حجابی در استان خبر داد.
 
حقایقی در گفتگو با فارس، ضمن تاکید بر اینکه حسب دستور وزیر کشور، قرارگاه عفاف و حجاب یک ماهی است کار خود را با جدیت آغاز کرده، اظهار داشت: بی‌تفاوتی‌های گذشته سبب بروز این بیماری ریشه‌ای در تن جامعه شده است که مداوای آن کار یک روز و دو روز نیست.
 
وی با اشاره به اینکه چنین رخدادهایی در شان شیراز، سومین حرم اهل بیت نیست، گفت: بر اساس قانون کشف حجاب جرم آشکار است و باید با آن برخورد شود.
 
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استاندار فارس، با تاکید بر اینکه در جامعه اسلامی کسی نمی‌تواند این قبح‌شکنی‌ها و این ناهنجاری‌ها را تحمل کند، از لزوم برخورد سلبی و قاطع دستگاه‌های متولی خبر داد.
 
در ادامه، نماینده مردم شیراز و زرقان نیز اظهار داشت: دستگاه‌های متولی عفاف و حجاب و عضو این کمیته و همچنین ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید به این مسائل ورود جدی‌تری داشته باشند‌.
 
ابراهیم عزیزی با تاکید بر اینکه در حوزه عفاف و حجاب باید مطالبه‌گری وجود داشته باشد، افزود: رسیدگی به مشکلات این چنینی برنامه‌ای مدون و حساب شده می‌خواهد و دستگاه‌های اجرایی باید برای برخورد قاطع با آن برنامه جدی داشته باشند.

تعدادی از برنامه‌ریزان تجمع دستگیر شده‌اند

فرماندار شیراز نیز درباره این تجمع هنجارشکنانه گفت: طبق بررسی‌های انجام شده و بر اساس اقدامات ضابطین قوه قضاییه و نیروی انتظامی، مراسمی که در بلوار چمران برگزار شده با طرح و برنامه قبلی بوده که برای روزهای آتی نیز برنامه‌ریزی شده است.
 
لطف‌اله شیبانی افزود: نیروی انتظامی به محض ابلاغ، با هماهنگی دستگاه قضایی در جهت شناسایی عوامل موثر در برگزاری این مراسم اقدام نمود.
 
وی تصریح کرد: تاکنون تعدادی از این عوامل دستگیر و با حکم قضایی تحویل مرجع انتظامی شده‌اند و تحقیقات حول موضوع در حال انجام است، ضمن اینکه سرتیم هم در همان مراسم شناسایی شده و بر اساس مراجع قضایی برای دستگیری وی اقدام شده است.
 
فرماندار شیراز با بیان اینکه مطمئنا این حرکات قصدی جز شکستن احکام و هنجارهای دینی و مذهبی و حتی ملی ما ندارند، گفت: برخی حرکات و رفتارهای این برنامه را حتی در زمان‌ پیش از اسلام سراغ نداریم و یا در ایران باستان نیز چنین صحنه هایی در جامعه شاهد نبوده و یا آثاری که از این رفتارها بجا مانده باشد لذا این حرکات به شدت محکوم است و مورد برخورد قضایی قرار می‌گیرد.
این مسئول با بیان اینکه به‌نظر می رسد انجام این اقدامات با برنامه انجام شده، تأکید کرد: مطمئنا دستگاه قضایی و انتظامی با قدرت با آنها برخورد خواهند کرد و اخبار کامل و انگیزه‌های این افراد را به اطلاع عموم خواهد رسید.
 
منبع: فرارو
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   نصع لیشتراینها افغانی هستند شیرازداره درافغانیها وسنیهای افغانی که میگن بلوچ هستند ولی متاسفانه شناسنامه ایرانی گرفتن اشغال میشه وکسی جواب گونیست

  • احمد ارسالی در

   یکی مثل خلخالی لازمه که این انگل ها رو اعدام کنه ی مشت الکی خوش

  • ن ارسالی در

   چیکارشون دارید مگه فضولیند شما

  • ناشناس ارسالی در

   یعنی چند تا نوجوان و بچه دستگیر کردید افتخار میکنید؟!

  • روح اله دولاح ارسالی در

   با سلام و عرض ادب خدمت همه هموطنان عزیزم ما ملت مسلمان شکرگذار جمهوری اسلامیی هستیم که با تجمع چند کودک بلرزیم بله تا زمانی که همه پشت رهبر عزیزمان این کشتی به راه خودش ادامه خواهد داد

  • ناشناس ارسالی در

   این تنها ترویج کشف جحچاب نیست، ترویج شیطان پرستی، بيبند و باری و هرزگی هست، بایدجمعشون کرد، صد در صد حامی دارند و آنلاین از خارج کنترل می‌شوند، ما 30 سال هست اروپا هستیم شاید سالی یکبار یکی اینطوری ببینیم، اون هم نه اینقدر جلف و سبک وبی خاصیت،

  • ناشناس ارسالی در

   این بی حجابی نیست، گندحجابی هست.. شور همه چیز رو درآوردن، فقط فکروذکرشون لات بازی و خراب کردن جو جامعه هست

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  دیدگاه

  توسعه