ارسال به دیگران پرینت

بازار سکه و ارز فردایی

دلالان بازار سکه و ارز فردایی در دام پلیس

سرپرست دادسرای مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی از بازداشت دلالان بازار سکه خبر داد.

سرپرست دادسرای مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی از انسداد بیش از پنج هزار حساب بانکی در حوزه برخورد با معاملات فردایی ارز و طلا و با ورود دستگاه قضایی در چند روز اخیر خبر داد و گفت: ۵۰ نفر در جریان طرح برخورد با معاملات فردایی ارز و طلا دستگیر شده‌اند.

 رضا نجفی با تشریح علل بروز اطاله در فرایند رسیدگی‌های قضایی و در پرونده‌ها افزود: زمانی که یک پرونده اقتصادی از صفر شروع می‌شود در بیشتر موارد نیاز به ردیابی مالی است که این امر، بسیار زمان‌بر خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

 

وی خاطرنشان کرد: نکته دوم؛ فقدان ضابط ویژه مستقر و در اختیار است و همین امر سبب می‌شود که مستندسازی پرونده‌ها به سختی صورت گیرد.

نجفی با اشاره به اقدامات دادستانی در برخورد با کانال‌ها و سامانه‌هایی که در حوزه معاملات فردایی ارز و طلا فعالیت می‌کنند، گفت: برخی از لیدرها و ادمین‌های این کانال‌ها که اقدام به قیمت‌سازی می‌کنند، شناسایی و اقدامات لازم در حال انجام می باشد.

سرپرست دادسرای مجتمع تخصصی ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی گفت: در سال جاری حدود یک هزار و ۳۲۸ میلیارد تومان رد مال انجام شده‌است.

یکشنبه ۲۲ خرداد نیز سردار سهراب بهرامی جانشین پلیس امنیت اقتصادی از دستگیری ۳۱ نفر از سرشاخه‌های معاملات فردایی خبر داده بود گفته بود که تعدادی از عناصر فعال در این بازار نیز شناسایی شدند.

منبع: خبر آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه