ارسال به دیگران پرینت

رئیس نظام پزشکی: طرح مجلس برای ایجاد سازمان طب اسلامی موجب وهن اسلام و ایران در مجامع بین المللی است

دکتر ظفرقندی، رئیس کل سازمان نظام پزشکی، صبح امروز با صدور نامه ای خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی نوشت: طرح ایجاد سازمانی با عنوان طب اسلامی که حتی در حوزه های علمیه و نزد مراجع محترم‌ هم‌ بارها مورد نقد و تردید جدی قرار گرفته و نیز ورود افراد غیر مجاز به حوزه طب وطبابت بدون شک موجب وهن اسلام و ایران در مجامع علمی وبین المللی خواهد شد.

دکتر ظفرقندی رئیس کل سازمان نظام پزشکی صبح امروز با صدور نامه ای خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی نسبت به طرح ایجاد سازمانی با عنوان طب اسلامی که حتی در حوزه های علمیه ونزد مراجع محترم‌هم‌ بارهامورد نقد وتردید جدی قرار گرفته واکنش نشان داده خواستار توقف چنین طرح هایی در مجلس شورا شد.

در متن این نامه آمده است:

جناب اقای دکتر قالیباف

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام واحترام

اخیرا طرحی از سوی ۲۶نفر از نمایندگان مجلس که اکثرا هم کارشناس و متخصص امور طبابت و پزشکی نیستند برای ایجاد سازمان طب اسلامی-ایرانی خدمت جنابعالی ارائه شده است.

جنابعالی بخوبی واقفید که مقوله خطیر پزشکی مسئله ای کاملا علمی وتخصصی است و با جان و سلامت انسانها ارتباط مستقیم دارد.

در دنیای امروز و در علوم طبیعی فقط روشهای علمی مستند و مبتنی بر شواهد پذیرفته شده و میتواند مرجعیت اقدام و عمل در همه امور و بویژه امر مهم طبابت باشند.

طرح ایجاد سازمانی با عنوان طب اسلامی که حتی در حوزه های علمیه و نزد مراجع محترم‌ هم‌ بارها مورد نقد و تردید جدی قرار گرفته و نیز ورود افراد غیر مجاز به حوزه طب وطبابت بدون شک موجب وهن اسلام و ایران در مجامع علمی وبین المللی خواهد شد.

امید است با اهتمام جنابعالی ودیگر نمایندگان محترم مجلس از شأن ومنزلت علم مبتنی بر شواهد و تخصص لازم در مقوله تأمین سلامت مردم محافظت واز آسیب روزافزون شبه علم و روشهای انحرافی و وهن آلود پیشگیری شود.

دکتر محمدرضا ظفرقندی

رییس کل سازمان نظام پزشکی

۱۳۹۹/۱۲/۲۹

همچنین رئیس کل سازمان در توئیتی که صبح امروز در حساب شخصی خود منتشر کرد آورده است:

ارائه طرح ایجاد سازمان

طب اسلامی-ایرانی توسط برخی از نمایندگان مجلس نگران کننده است.

این طرح متضمن دخالت غیرعلمی در امر خطیر پزشکی وموجب وهن وتخریب چهره علمی ایران در مجامع بین المللی خواهد شد.

نباید گذاشت با آبروی ملت بازی شود.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه