ارسال به دیگران پرینت

کیفیت هوای تهران سالم است

کیفیت هوای پایتخت امروز -چهاردهم اسفند- با افزایش غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۷۳ در شرایط سالم است.

ر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز با شاخص عددی ۷۳ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۴۱، ازن با شاخص ۳۴، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۵۵ و منواکسید کربن با شاخص ۱۸ بوده است.

ایستگاه اقدسیه منطقه ۱ صدرنشین هوای پاک

بر این اساس، ایستگاه‌های اقدسیه منطقه ۱ با شاخص ۴۳، پونک و ستاد بحران منطقه ۷ هر دو با شاخص ۴۸ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با کمترین آلایندگی جزو مناطق پاک بودند.

همچنین ایستگاه‌های فرمانداری شهر ری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۰۳، شهرداری منطقه ۱۵ با شاخص ۹۰ و شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۷۶ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۱۵ روز هوای پاک از ابتدای امسال تا کنون

از ابتدای امسال پایتخت نشینان ۱۵ روز هوای پاک، ۲۱۵ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۱۰۴ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۵ روز ناسالم برای همه گروه ها داشتند.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه