ارسال به دیگران پرینت

ارسال دومین درخواست قرنطینه خوزستان

پس از حدود یک هفته از اعلام خیز کرونا در خوزستان، مسئولان بهداشتی و درمانی همچنان از تکمیل ظرفیت بیمارستان‌ها و موج مراجعه بیماران به مراکز درمانی خبر می‌دهند.

با این وجود، تقاضای قرنطینه خوزستان همچنان از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا پذیرفته نشده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان: افزایش تصاعدی تعداد بیماران در جنوب غرب خوزستان

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان از تکمیل ظرفیت تخت‌های بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان آیت‌الله طالقانی آبادان خبر داد.

دکتر شکرالله سلمان‌زاده با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در جنوب غرب خوزستان اظهار کرد: وضعیت بیماری در شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان قرمز است و تعداد بیماران به صورت تصاعدی رو به افزایش است.

وی گفت: در حال حاضر در بازوی صعودی پیک افزایش تعداد بیماران کرونایی قرار داریم.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷۳ بیمار مبتلا به کرونا در آبادان بستری شده‌اند که از این تعداد، ۶۴ بیمار از آبادان، ۴۴ بیمار از خرمشهر و ۶۵ بیمار از شادگان بوده‌اند.

سلمان‌زاده با بیان اینکه حدود ۳۲ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند، افزود: ظرفیت تخت‌های بیماران کرونا در بیمارستان آیت‌الله طالقانی آبادان تقریبا تکمیل شده است و بیمارستان‌های نفت و ۱۷ شهریور نیز اکنون در حال پذیرش و بستری این بیماران هستند.

فرماندار اندیمشک: ورودی‌های خوزستان از لرستان و ایلام مسدودند

فرماندار اندیمشک آخرین وضعیت ورودی استان خوزستان از مسیر اندیمشک را تشریح کرد.

پیمان جهانگیری در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت ورودی به استان خوزستان از سمت لرستان اظهار کرد: راه‌های ورودی به استان خوزستان از سمت استان لرستان کاملا مسدود شده است.

وی افزود: استان‌های لرستان و ایلام مسیر ورودی خود از سمت خوزستان را مسدود کرده‌اند و نیروهای پلیس راه در مسیرها مستقر هستند.

فرماندار اندیمشک گفت: با توجه به وضعیت نارنجی اندیمشک و قرمز بودن برخی شهرهای استان خوزستان، این مسیرها مسدود شده‌اند.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان: دومین درخواست برای قرنطینه خوزستان به ستاد ملی ارسال شد

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان با اشاره به ارسال دومین درخواست تعطیلی و قرنطینه خوزستان به ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: تعطیلی و قرنطینه خوزستان به تصمیم‌گیری ستاد ملی مقابله با کرونا وابسته است و به احتمال زیاد شاهد این تعطیلی و قرنطینه باشیم.

سیدکریم حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان درخواست خود را برای اعمال محدودیت‌های بیشتر در خوزستان و همچنین اعمال قرنطینه دو هفته‌ای به ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال کرده است و اکنون منتظر پاسخ ستاد ملی کرونا هستیم.

وی افزود: این درخواست قرنطینه و تعطیلی دو هفته‌ای خوزستان، دومین بار است که از سوی استاندار خوزستان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، به ستاد ملی مقابله با کرونا فرستاده می‌شود تا شاهد تصمیم‌گیری جدید برای خوزستان باشیم.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان تصریح کرد: تعطیلی و قرنطینه خوزستان به تصمیم‌گیری ستاد ملی مقابله با کرونا وابسته است و به احتمال زیاد شاهد این تعطیلی و قرنطینه باشیم.

رئیس علوم پزشکی اهواز: دلایل لزوم قرنطینه خوزستان به ستاد ملی ارسال شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه آمار مراجعه‌کنندگان به بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی کاهشی نشده است، گفت: ستاد استانی مدیریت کرونا دلایل خود را به ستاد ملی به منظور اعمال قرنطینه در استان خوزستان ارسال کرده است.

دکتر فرهاد ابول نژادیان در خصوص قرنطینه و تعطیلی خوزستان اظهار کرد: برای تعطیلی و قرنطینه استان خوزستان، ستاد ملی مقابله با کرونا باید تصمیم‌گیری کند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: ستاد استانی مدیریت کرونا در سطح اختیارات خود، محدودیت‌های شدید و زیادی در خوزستان اعمال کرده است تا بتوانیم شاهد بهبود وضعیت استان باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تصریح کرد: در چند روز اخیر همکاری مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی بهتر شده است و این کار به ما کمک می‌کند.

ابول‌نژادیان گفت: ستاد استانی مدیریت کرونا دلایل خود را به ستاد ملی به منظور اعمال قرنطینه در استان خوزستان ارسال کرده است و تلاش کرده‌ایم که با راهنمایی، صحبت و جدیت وضعیت را بهبود ببخشیم.

وی افزود: عمده مشکل، در شهرهای قرمز خوزستان است و امیدواریم اقدامات انجام‌شده به نتیجه برسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه مردم همکاری بهتری دارند و رعایت پروتکل‌ها نیز بهتر شده است، گفت: تلاش‌ها در جریان است و آمار مراجعه‌کنندگان به بیمارستان‌ها و مراکز ۱۶ ساعته ثابت مانده اما کاهشی نشده است.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، گفت: اگر این روند ادامه داشته باشد و همراهی مردم را شاهد باشیم، قطعا روند ابتلا به کرونا در خوزستان کاهشی خواهد شد.

سرپرست معاونت درمان علوم پزشکی اهواز: کمبود پرستار در تمامی بیمارستان‌های اهواز / بیمارستان‌های پذیرنده کرونا افزایش می‌یابند

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از کمبود نیروی پرستار در تمامی بیمارستان‌های اهواز با اوج‌گیری شرایط شیوع کرونا در خوزستان خبر داد.

دکتر فرهاد سلطانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر تخت‌های ICU بیمارستان‌های اهواز تکمیل هستند و تخت‌های عادی خالی نیز به تعداد کم و انگشت‌شمار وجود دارد.

وی افزود: مشکل کمبود تخت بیشتر در اهواز وجود دارد زیرا امکانات تخصصی در شهرستان‌ها نسبت به اهواز کمتر است و بیماران را از شهرستان‌ها به اهواز هدایت می‌کنیم.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در حال حاضر در اهواز بیمارستان‌های رازی و امیرالمومنین(ع) به طور کامل به پذیرش بیماران کووید اختصاص یافته‌اند و در بیمارستان‌های گلستان، امام(ره)، فاطمه الزهرا(س)، علامه کرمی، ابوذر و بقایی ۱ نیز بخش‌هایی به بیماران کرونا اختصاص یافته است.

وی افزود: بیمارستان آیت‌الله طالقانی قدیم نیز در حال تجهیز است و قرار بود در این هفته راه‌اندازی شود که متاسفانه هنوز مشکل کمبود پرستار برای این بیمارستان رفع نشده است.

سلطانی تصریح کرد: در حال حاضر در تمام بیمارستان‌های اهواز از نظر کمبود نیروی پرستار، مشکل داریم.

وی با اشاره به روند بیماری گفت: به احتمال زیاد تعداد بیمارستان‌های پذیرنده بیماران مبتلا به کرونا افزایش خواهند یافت.

معاون سازمان صمت استان: تمدید تعطیلی اصناف خوزستان به شرایط کرونا بستگی دارد

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت،معدن و تجارت استان خوزستان گفت: تمدید تعطیلی اصناف به شرایط بیماری کرونا بستگی دارد و تا زمانی که وضعیت کرونا قرمز است، تنها مشاغل گروه ۱ مجاز به فعالیت هستند.

بهرام جباری در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص نظارت بر اصناف در شرایط قرمز اظهار کرد: با روسای اتحادیه‌ها و هیات رئیسه اتاق اصناف جلسه‌ای برگزار و تذکرات لازم و خطرات موجود به آن‌ها گوشزد شد.

وی افزود: گشت‌های مشترک نظارت بر اصناف در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در حال انجام است؛ باید برای سلامت خود اصناف و مردم همگی تلاش کنیم تا زنجیره بیماری قطع شود.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: اصنافی که تمکین نکنند، با تذکر و پلمب با آن‌ها برخورد می‌شود.

جباری تصریح کرد: حضور مردم در بازار موضوعی فرهنگی است؛ مردم باید رعایت کنند تا باری از دوش کادر درمان برداشته شود.

وی با بیان اینکه بازگشایی اصناف خوزستان منوط به بهبود وضعیت کرونا است، گفت: تمدید تعطیلی اصناف به شرایط بیماری کرونا بستگی دارد و تا زمانی که وضعیت کرونا قرمز است، تنها مشاغل گروه ۱ مجاز به فعالیت هستند.

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه