خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

کرونا در ایذه نوزادان را هدف گرفت

رییس بیمارستان شهدای ایذه گفت: نوزاد ایذه‌ای که کمتر از یکسال سن دارد در بخش کرونا بستری شد.

امرالله اورکی چهارشنبه شب در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: سن ابتلا به کرونا در ایذه کاهش یافته و اخیرا یک نوزاد با سن کمتر از یکسال با تست پی‌سی‌آر مثبت در بیمارستان شهدای ایذه بستری شده‌است.

وی افزود: پدر و مادر این کودک نیز به کرونا مبتلا شده بودند اما نیازی به بستری آنها نیست.

وی گفت: پرونده پزشکی این نوزاد نیز برای دانشگاه علوم پزشکی اهواز و وزارت بهداشت ارسال شد تا به‌عنوان یک نمونه نادر به دست سازمان بهداشت جهانی برسد.

رییس بیمارستان شهدای ایذه در پاسخ به این سوال که آیا احتمال دارد که این کودک به کرونای انگلیسی مبتلا شده باشد گفت: تاکنون هیچ مدرکی دال بر ابتلای این نوزاد به این نوع از کرونا به دست نیامده است اما فراموش نکنیم که کرونای جدید تمام سنین را درگیر می‌کند.

وی با هشدار به شهروندان ایذه‌ای خاطر نشان کرد: باور قبلی راجع‌به اینکه کرونا فقط افراد مسن را تحت تاثیر قرار می‌دهد در پیک چهارم کاملا تغییر کرده است، وقتی نوزاد زیر یکسال درگیر کرونا شده و کارش به بستری کشیده شده است باید زنگ هشدار را به صدا درآورد.

وی با بیان اینکه متوسط سن بیماران بستری‌ در بخش آی‌سی‌یو کرونا بیمارستان شهدای ایذه از ۶۵ سال در ماه‌های گذشته به ۵۵ سال در بهمن رسیده است تأکید کرد: این آمار نشان می‌دهد که سن افرادی که کار آنها به بخش مراقبت‌های ویژه کشیده می‌شود کاهش یافته‌است. 

اورکی تصریح کرد: متاسفانه با وجود هشدارهای مداوم هنوز خیلی از مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند با این شرایط باید بگویم که ایذه روزهای سختی را در پیش دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه  این شهرستان در مراسم عزا و عروسی بافت ایلیاتی دارد، کار سخت‌تر خواهد شد و  اگر پیک چهارم کرونا جدی گرفته نشود، نام ایذه این‌بار بخاطر آمار کرونا صدر اخبار قرار خواهد گرفت.

وی مراسم عروسی و عزا را به عنوان عوامل اصلی شیوع کرونا در ایذه دانست و گفت : از چهارشنبه هفته گذشته تا امروز میزان افراد بستری در بخش آی‌سی‌یو کرونا بیمارستان شهدای ایذه ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کرده‌است، این آمار در بخش داخلی کرونا از ۱۰۰ درصد نیز بیشتر شده است.

رییس بیمارستان شهدای ایذه درباره احتمال وجود کرونای انگلیسی در ایذه نیز گفت: تاکنون آماری از این ویروس به دست نیامده است اما با توجه به اینکه این نوع از کووید، قابلیت سرایت پذیری و کشندگی بیشتری دارد و سنین بیشتری را درگیر می‌کند احتمال اینکه به صورت مخفی و ناقل وجود داشته باشد یا در روزهای آینده در ایذه شیوع پیدا کند بسیار زیاد است ‌

اورکی از مرگ ۲ بیمار مبتلا به کرونا در این مدت در ایذه خبرداد و تصریح کرد: مردم باید هشدارها را جدی بگیرند، ستاد کرونای شهرستان تصمیم به تعطیلی آرامستان‌ها گرفته است، از مردم خواهش می‌کنیم از حضور در این اماکن پرهیز کنند.

 

منبع: ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه