ارسال به دیگران پرینت

باران هوای تهران را پاک کرد

کیفیت هوای پایتخت امروز پنجشنبه با کاهش غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۴۵ در شرایط پاک است.

کیفیت هوای پایتخت امروز پنجشنبه با کاهش غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۴۵ در شرایط پاک است.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ امروز بر روی شاخص ۷۲ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۴، ازن با شاخص ۲۲، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۶۹ و منواکسید کربن با شاخص ۲۴ بوده است.

ایستگاه اقدسیه منطقه یک صدرنشین هوای پاک

بر این اساس، ایستگاه‌های اقدسیه منطقه ۱ با شاخص ۴۵ طی ۲۴ ساعت گذشته تنها ایستگاهی است که از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با کمترین آلایندگی جزو مناطق پاک بود.

ایستگاه فرمانداری شهر ری منطقه ۲۰ در شرایط سالم

همچنین ایستگاه‌های فرمانداری شهر ری منطقه ۲۰ با شاخص ۹۵، پارک سلامت منطقه ۱۷ با شاخص ۹۳ و شهرداری منطقه ۲۱ با شاخص ۸۸ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشتند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۱۵ روز هوای پاک از ابتدای امسال تا کنون

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۲۰۳ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۱۰۲ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۵ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده است.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه