ارسال به دیگران پرینت

تهران | بستری 402 بیمار جدید کرونایی در شبانه‌روز گذشته

فرمانده ستاد مدیریت کرونا در تهران با اشاره به بستری ۴۰۲ بیمار کرونایی در تهران در ۲۴ ساعت گذشته، از احتمال اعمال محدودیت‌های جدید در پایتخت خبر داد.

علیرضا زالی درباره وضعیت کرونا در تهران اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته تعداد مراجعین در بخش سرپایی رو به افزایش بوده است؛ حدود 7800 مراجعه‌کننده داشته‌ایم که مراجعین سرپایی ما در بخش بهداشت و درمان نسبت به هفته گذشته 23 درصد رشد داشته است.

وی افزود: امروز نسبت به 24 ساعت گذشته 4.9 درصد رشد در تعداد مراجعین سرپایی داشته‌ایم؛ در بخش در بستری هم همین الگو در حال صورت پذیرفتن است و 402 بیمار جدید در بیمارستان استان تهران با تشخیص کرونا بستری کردیم که از این تعداد 108 بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.

وی خاطرنشان کرد: البته در میزان مرگ و میر کرونا در تهران تغییر محسوسی وجود ندارد و تغییر در مرگ و میر با دو تا چهار هفته تاخیر مشخص می‌شود.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران درباره ویروس جهش یافته انگلیسی تصریح کرد: تشخیص موارد ابتلا به این ویروس، کمی مشکل است زیرا از نظر بالینی علائم افتراقی جدیدی ندارد‌؛ در افرادی که در بدو ورود بیمارستان نیاز به مراقبت ویژه تنفسی پیدا می‌کنند یا در افرادی که بدحال هستند، همچنین ابتلا در گروه‌های سنی نوجوان، ظن ابتلا به ویروس جهش یافته انگلیسی وجود دارد.

زالی ادامه داد: بیشترین روش تشخیص ویروس جهش یافته بر اساس توالی یابی ژنی ویروس کروناست بنابراین ممکن است بسیاری از افراد با ابتلا به ویروس انگلیسی به ما مراجعه کنند اما آماری که ما درباره واریانت جهش یافته گزارش می‌کنیم تنها بخشی از آمار ابتلا به ویروس جهش یافته است زیرا برخی از افراد به بخش خصوصی مراجعه می‌کنند و ممکن است در زمره آمارمبتلایان ما گنجانده نشوند؛ از سوی دیگر برای همه افراد توالی یابی ژنی انجام نمی‌شود.

زالی در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه نظارت بر اصناف بیان کرد: ما بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی نظارت داریم اما در روزهای اخیر بار ترافیکی و تردد در شهر تهران به خصوص در مرکز شهر افزایش یافته است.

وی با بیان این‌که در حال حاضر در تهران در اکثر بیمارستان‌ها تست کرونای بیش از 47 درصد افراد مثبت می‌شود این مسئله را نشان‌دهنده فعال شدن و چرخش ویروس کرونا در شهر تهران دانست.

زالی ضمن درخواست از مردم برای افزایش رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی متذکر شد: اگر این‌گونه عمل شود ممکن است مجبور شویم محدودیت‌های سخت‌تری در تهران اعمال کنیم. ما نگران حمل و نقل عمومی در پایتخت هستیم و بیش از یک میلیون نفر در سطح شهر از مترو استفاده می‌کنند که امکان فاصله‌گذاری اجتماعی در آن وجود ندارد.

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه