ارسال به دیگران پرینت

تست رایگان کرونا در مترو تهران تمدید شد.

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران اعلام کرد: تست رایگان کرونا در دو ایستگاه مترو علی‌آباد و شوش تمدید شده و این برنامه به زودی در پایانه‌های مسافربری اصلی شهر تهران اجرا خواهد شد.

حمید چوبینه روز یکشنبه درباره برنامه تست رایگان کرونا در مترو تهران، گفت: تاکنون چند بار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام تست کرونا برای شهروندان را در پایگاه‌های بهداشتی مختلف تحت نظر خود، انجام داده است، همچنین برای توسعه بیشتر این برنامه از شرکت شهر سالم برای در اختیار گذاشتن فضا درخواست کرد. در نهایت شرکت شهر سالم تعدادی از مراکز درمانی خود را به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای انجام تست‌های سریع PCR معرفی کرد تا این اقدام برای شهروندان تهرانی صورت پذیرد.

وی با تأکید بر اینکه انجام تست کرونا و غربالگری شهروندان برعهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، گفت: اما بنا بر درخواست این وزارتخانه، شرکت شهر سالم در این زمینه با آن‌ها همکاری می‌کند. ماه گذشته طی مراجعه‌ای که به منظور بازدید از اقدامات فرهنگی و آموزشی مترو داشتیم، تصمیم گرفته شد که برنامه تست سریع کرونا به مترو هم تسری پیدا کند، بنابراین مقرر شد که شرکت مترو ایستگاه‌های خلوت‌تر را در اختیار شهر سالم بگذارد تا مسافرانی که نسبت به ابتلاء بیماری کرونا مشکوک هستند، پیش از ورود به ایستگاه مترو، تست سریع کرونا بدهند که در صورت بروز مشکل وارد ایستگاه نشوند و سلامت دیگر مسافران به خطر نیفتد.

به گفته چوبینه، پس از اعلام آمادگی شرکت مترو در این‌ باره، دانشگاه علوم پزشکی تهران هدف و گام نخست این برنامه را ایستگاه‌های جنوب شهر تهران اعلام کرد. در نهایت دو ایستگاه «علی‌آباد» و «شوش» توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران برای انجام تست سریع کرونا و غربالگری مشخص و تعیین شد.

وی بیان کرد: مکاتبات دیگری با دانشگاه علوم پزشکی ایران و شهید بهشتی انجام شد تا ارزیابی دیگری روی باقی ایستگاه‌های مترو برای ادامه این برنامه داشته باشند چرا که شرکت مترو برای توسعه این اقدام اعلام آمادگی کرده است.

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه