ارسال به دیگران پرینت

سرقت | تونلی طولانی در مخفیگاه یک باند زورگیری کشف شد.

کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی در حالی شبکه گسترده زورگیری‌های خونبار از مسافران و رانندگان شهری را در مشهد متلاشی کردند که سرکردگان خنجر به دست این شبکه مخوف، تونلی یک کیلومتری را از مخفیگاه خودشان تا خیابانی دیگر حفر کرده بودند!

 از مدتی قبل پلیس مشهد با پرونده‌های متعدد زورگیری‌های خشن روبه‌رو شده بود که بررسی‌ها نشان می‌داد اعضای یک باند خنجر به‌دست به اموال مسافران خودروهای سواری دستبرد می‌زنند یا خودرو و لوازم همراه رانندگان مسافرکش را با تهدید به مرگ می‌ربایند.

تحقیقات در این‌باره آغاز شده بود که ماموران دریافتند مرد ۳۷ ساله‌ای سه جوان را از مقابل بیمارستان رضوی به عنوان مسافر سوار خودروی سمند کرده و به طرف بلوار توس به راه افتاده است اما زمانی که راننده به مکان خلوتی رسیده ناگهان مسافران زورگیر خنجرها را بیرون کشیده‌اند و از پشت سر، راننده متاهل را هدف ضربات خنجر قرار داده‌اند. آنها پیکر خون‌آلود راننده را پایین انداخته و خودروی سمند او را به سرقت برده بودند.

رهگذران با دیدن مردی که آخرین نفس‌هایش را می‌کشید با اورژانس تماس گرفتند و به این ترتیب راننده مال‌باخته در حالی به بیمارستان طالقانی انتقال یافت که بر اثر شدت خونریزی به کما رفته بود.

در پی این حادثه و پس از ردزنی‌های مقدماتی و بازبینی محل وقوع حادثه، تصاویر فرضی از سارقان به دست آمد اما کنکاش‌های اطلاعاتی نشان می‌داد که پلیس با یک شبکه گسترده و حرفه‌ای خشن روبه‌روست. در جریان بررسی‌ها، سرنخ هایی از یک زورگیر سابقه‌دار به دست آمد که نشان می‌داد در ماجرای سرقت سمند نقش دارد. به این ترتیب چند عضو دیگر باند نیز شناسایی شدند و با صدور دستور قضایی، عملیات دستگیری آنان آغاز شد.

در همین حال گروهی از مأموران، چند مخفیگاه زورگیران را در حاشیه شهر و بلوار توس به محاصره درآوردند و موفق شدند سه سرکرده اصلی باند را دستگیر کنند.

در بازرسی از مخفیگاه زورگیران مشخص شد که آنها تونلی مخفی به طول حدود یک کیلومتر را زیر زمین حفر کرده‌اند که به آن سوی یک خیابان دیگر می‌رسید. این تونل از طریق دریچه کوچکی که در یک منزل مسکونی بود مورد استفاده سارقان خشن قرار می‌گرفت. در بازرسی از این مخفیگاه، مقادیری لوازم سرقتی، مدارک شناسایی و ... نیز کشف و ضبط شد.

بازجویی از متهمان بیانگر آن بود که پلیس وارد یک شبکه گسترده سرقت شده است که در قالب چندین باند زورگیری و تبهکاری به اقدامات مجرمانه خود ادامه می‌دهند.

با شناسایی حدود ۷۵ نفر از مال‌باختگان و شاکیان مشخص شد که یک زن نیز برای به دام‌انداختن طعمه‌ها با اعضای باند تبهکاران زورگیر همکاری می‌کند چرا که یکی از شاکیان زن که در تاکسی‌های اینترنتی فعالیت داشت در اظهارات خود به پلیس گفت: یک زن جوان تقاضای تاکسی کرد. وقتی او را سوار کردم به من گفت همسرش کنار داروخانه منتظر است. وقتی آن مرد را نیز سوار کردم به مسیر ادامه دادم اما ناگهان با دیدن قمه از شدت ترس میخکوب شدم. آنها مرا به زور پیاده کردند و خودروام را ربودند.

براساس این گزارش، ادامه تحقیقات کارآگاهان نشان داد که اعضای این شبکه با استفاده از خودروهای سرقتی و پلاک‌های جعلی، مسافرانی را نیز سوار کرده و اموال آنها را با تهدید به مرگ ربوده‌اند!

کارآگاهان در چند عملیات جداگانه تاکنون ۱۶ عضو این شبکه گسترده را به دام انداخته‌اند و دو خودروی سرقتی را به همراه مقادیری لوازم و مدارک و کارت بانکی کشف کرده‌اند.

اعضای این شبکه تاکنون به ارتکاب بیش از ۱۵۰ فقره سرقت و زورگیری که بیشتر آنها در مناطق قاسم‌آباد و الهیه مشهد بوده است، اعتراف کرده‌اند.

تحقیقات بیشتر درباره این پرونده همچنان ادامه دارد و هر روز مال‌باختگان دیگری متهمان را در دایره جرایم خشن پلیس آگاهی خراسان رضوی شناسایی می‌کنند.

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه