ارسال به دیگران پرینت

افزایش حدود یک متری تراز دریاچه ارومیه

وزیر نیرو از افزایش حدود یک متری تراز دریاچه ارومیه خبر داد و گفت: تاکنون ۱۱ هزار و ۹۶۲ روستا در دولت به شبکه آبرسانی سالم و پایدار با جمعیت بیش از ۸ میلیون نفر ملحق شده‌اند و تا پایان دولت دوازدهم با احتساب ۹۰۰ هزار نفری که پیش از این بهره‌مند بودند، به ۱۰.۲ میلیون نفر افزایش خواهد یافت.

رضا اردکانیان امروز در مراسم افتتاح طرح‌های صنعت آب و برق در ۴ استان آذربایجان غربی، اردبیل، مازندران و اصفهان در قالب هفته سی و چهارم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهوری و وزیر نیرو برگزار شد، اظهار کرد: این دستاورد بزرگی است که دولت سیزدهم بر این ریل بقیه مسیر و کار را ادامه خواهند داد.

وی همچنین با تسلیت به مناسبت سالگرد شهادت سردار سلیمانی و همرزمانش به مردم ایران و جبهه مقاومت اظهار کرد: پویش #هرهفته_الف_ب_ایران این پنجشنبه در استان‌های آذربایجان غربی، مازندران، اردبیل و اصفهان طرح‌های مهمی را در بخش‌های مختلف آب و برق با دستور رئیس جمهوری به افتتاح می‌رساند و مردم امروز و فرداها از نتیجه این طرح‌ها بهره‌مند خواهند بود.

وزیر نیرو گفت: ما امسال وعده ۲۵۰ طرح بزرگ آب و برق و فاضلاب را علاوه بر طرح‌های متعددی که هر روز به ثمر می‌رسد و به مدار بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری چند ۱۰ هزار میلیارد تومان می‌آید به مردم دادیم که با احتساب طرح‌های امروز، ۱۹۰ طرح از این ۲۵۰ طرح بزرگ به ثمر رسیده است.

اردکانیان با بیان اینکه ۶۰ طرح بزرگ دیگر که عمدتا طرح‌های ساخت و سازی و تعدادی هم طرح‌های ساز و کاری هستند تا پایان امسال افتتاح می‌شود، تصریح کرد: امروز طرح آبرسانی به ۵۷ روستا با جمعیت تحت پوشش ۳۲ هزار و ۶۶۰ نفر در استان مازندران افتتاح می‌شود.

وی همچنین با اشاره به تاسیس شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در یازدهم دی ماه سال ۱۳۶۹ ( ۳۰ سال پیش) گفت: در آن زمان من به عنوان مسوول آب و فاضلاب‌ها در وزارت کشور در ایجاد این شرکت و واگذاری این مسوولیت به وزارت نیرو سهیم بودم و یکی از برگ‌های زرین کارنامه فعالیت‌های توسعه‌ای نظام جمهوری اسلامی ایران رقم خورد و امروز جزو کشورهایی هستیم که در موضوع آب و فاضلاب شهری در تراز جهانی قرار داریم.

وزیر نیرو با اشاره به یکپارچه‌سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی با ساختار شرکت‌های شهری گفت: امروز شرکت‌های یکپارچه در همه استان‌ها داریم و به برکت آن، منابع مالی، منابع انسانی و تجهیزات یکپارچه شده و انبوهی از روستاها و روستائیان در همین فرصت کمتر از یک سال به گروه بهره‌مند از آب شرب پایدار و سالم ملحق شدند.

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه