ارسال به دیگران پرینت

فصل سرد می‌تواند خطر گسترش ابتلابه ویروس کونا را افزایش دهد

با سرد شدن هوا و اوج گیری ویروس کرونا در سراسر جهان، بسیاری نگرانند که زمستان چه چیزی به همراه خواهد آورد: علاوه بر فصل آنفولانزا و نگرانی در مورد تجمع در محیط‌های بسته، گسترش ویروس در حال افزایش است و بیمارستان‌ها بیش از حد تحت فشار قرار می‌گیرند.

کارشناسان نگرانند که ممکن است هوای سرد به گسترش ویروس کرونا کمک کند، زیرا انتظار می‌رود که مردم شروع به جمع شدن در داخل خانه یا محیط‌های بسته کنند، جایی که انتقال ویروس آسان‌تر است. یکی از راه‌های حفظ امنیت این است که جمع‌های بسته اجتماعی خود را تا حد ممکن محدود کنید.

 

پرفسور بارون ماتما، استادیار اپیدمیولوژی در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک در این خصوص گفت: «نوعی خستگی از همه گیری نیز وجود دارد. من در برابر این نگرش احتیاط می‌کنم. فکر می‌کنم فصل سرد می‌تواند خطر گسترش ابتلا را افزایش دهد.»

 

محدود کردن تماس‌های اجتماعی، در حال حاضر برای اکثر خانواده‌ها شرایط دشواری ایجاد کرده است. فصل تعطیلات نزدیک است و بسیاری از سنت‌ها شامل دور هم جمع شدن است. گریک گونسالوز، استادیار اپیدمیولوژی دانشکده بهداشت عمومی در ییل گفت: «اکنون اوج فصل آنفولانزا است و ما تحقیقاتی را دیده ایم که اجتماعات خانوادگی حتی در تابستان نیز منشا شیوع ویروس بوده است. من فکر می‌کنم امسال شکرگذاری و کریسمس و سایر جشن‌ها بسیار متفاوت خواهد بود. ما باید بدانیم که چگونه با شرایط سازگار شویم.»

 

کارشناسان معتقدند که بهترین کار این است که مجالس تعطیلات امسال مجازی باشد، به خصوص اگر شما از افرادی از مناطق مختلف یا افرادی که در معرض خطر بیشتری برای ویروس هستند دعوت کنید. با این حال، اطمینان از اینکه افراد، تعامل اجتماعی مورد نیاز برای مدیریت سلامت روان خود را دارند بسیار مهم است. انزوای کامل، به ویژه در یک موقعیت استرس زا مانند همه گیری، ممکن است برای بسیاری از افراد مضر باشد، بنابراین متخصصان توصیه می‌کنند که برای برقراری ارتباط با دوستان، خانواده و عزیزان خود راه‌های ایمن را بیابید.

کرونا

ربکا بری، دکترای روانشناسی در این خصوص گفت: «من فکر می‌کنم همه ما سعی می‌کنیم بفهمیم چگونه می‌توان در مناسک مثبت شرکت کرد. از برخی جهات، آنچه واقعاً مهم است ارتباطات اجتماعی ما است. ما می‌توانیم با برقراری ارتباطی ایمن، انزوای اجتماعی را کاهش دهیم.»

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه