ارسال به دیگران پرینت

سومین پیامک وزیر بهداشت در چند روز اخیر برای مردم/کرونا تعارف ندارد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر امروز شنبه با ارسال پیامک به شهروندان ایرانی از آنها خواست «از ترددها و تجمع های غیرضروری» پرهیز کنند چون «کرونا تعارف ندارد.»

«سعید نمکی» در این پیامک که با امضای خودش منتشر شد، نوشته است:«سلام هموطن عزیز، از توجه شما به پیامک قبلی خود بسیار متشکرم. برای جلوگیری از شیوع کرونا، اعمال جدید محدودیت ها از اول آذرماه اجرا خواهد شد. این کار را برای مراقبت از شما انجام می دهیم و مجددا خواهش می کنم از ترددها و تجمع های غیرضروری پرهیز کنید. کرونا تعارف ندارد. مواظب خود و خانواده محترمتان باشید. ارادتمند، نمکی، وزیر بهداشت».

این سومین پیامکی است که وزیر بهداشت در چند روز اخیر برای مردم می فرستد.

او در پیامک قبلی خود نوشته بود:« سلام هموطن عزیز، لطفا تا جایی که می توانید از منزل خود خارج نشوید و به اماکن شلوغ تردد نکنید. خواهش می کنم حتما ماسک (سه لایه) بزنید و فاصله فیزیکی (۱/۵ متر) و شستشوی دست ها (۲۰ ثانیه) را رعایت فرمایید. کرونا تعارف ندارد. ارادتمند، نمکی، وزیر بهداشت».

وزیر بهداشت در نخستین پیامک مستقیم خود به شهروندان که عصر دوشنبه گذشته - ۱۹ آبان- ارسال شد نیز همان متن پیامک دوم را نوشته بود تا اهمیت رعایت هر چه بیشتر پروتکل های بهداشتی در زمینه کرونا را به آنها گوشزد کند.

ویروس مرگبار کرونا در روزهای اخیر وارد سومین مرحله اوج گیری خود در ایران شده و هر روز بیش از ۴۵۰ نفر را قربانی می کند به گونه ای که از روز دوشنبه گذشته تا امروز در مجموع تعداد ۲ هزار و ۲۸۵ نفر در کشور جان باخته اند.

بنا بر آخرین گزارشها، از زمان شیوع کرونا در ابتدای اسفندماه سال گذشته تاکنون نزدیک به ۷۵۰ هزار نفر در کشور به این بیماری مبتلا شده اند که از این تعداد ۴۱ هزار و ۳۴ تن جان خود را از دست داده اند.

همزمان با تشدید محدودیتها در حوزه های مختلف به منظور پیشگیری از شیوع کرونا، وزیر بهداشت نیز بطور مستقیم وارد عرصه اطلاع رسانی شده است تا از طریق پیامک، مردم را به همکاری بیشتر در این زمینه فرابخواند.

نمکی هفته گذشته در نامه ای به «محمدجواد آذری جهرمی » وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از وی خواسته بود برای پیشگیری و مراقبت از خانواده ها در طرح بسیح ملی مدیریت کرونا حداقل ۳۰۰ میلیون پیامک را به سرشماره ۱۰۰۰۳۵ وزارت بهداشت اختصاص دهد.

دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری نیز امروز در نشست ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ‌از اعمال محدودیت های شدید از اول آذر در سراسر کشور به منظور مهار این بیماری خبر داد.

روحانی در این نشست گفت: «نزدیک ۹ ماه است که با معضل شیوع ویروس کرونا رو به رو هستیم. متاسفانه موج جدید این همه‌گیری این ویروس در جهان ظهور و بروز پیدا کرده و مشکلات زیادی برای کشورها و مردم ایجاد شده است. بسیاری از دولت‌ها ناچار شده اند محدودیت‌ها را از نو افزایش دهند. ما هم به همین دلیل در هفته‌های اخیر یک بار در ۴۳ شهرستان و یک بار در ۴۶ شهرستان و در مجموع در حدود ۹۰ شهرستان محدودیت زیادی ایجاد کردیم و از هفته پیش در مراکز استان‌ها نیز محدودیت های بیشتری ایجاد شده است.»

رییس جمهوری با بیان اینکه تصمیم به اعمال محدودیت های جدید از شنبه آینده - اول آذر- برای کل کشور صورت می گیرد و این موضوع به صورت هفتگی بررسی خواهد شد، تصریح کرد: هر شهری بنا به ویژگی‌هایی که دارد، مقرراتی برایش تعیین می‌شود. ...این طرح تا پایان کرونا ادامه خواهد داشت و قرارگاه و وزارت بهداشت بیشترین مسئولیت را برای اجرای آن برعهده دارند.

رییس جمهور گفت: مردم باید باور کنند که این بیماری و ویروس همچنان میهمان ناخوانده کشور ما و بسیاری از کشورهای جهان است و باید با این ویروس زندگی کنیم.

وی تاکید کرد: تا زمانی که واکسن و داروی قطعی برای این بیماری معرفی نشده و در اختیار مردم قرار نگرفته است، راهی جز مراقبت از خود، اقوام و دوستان نزدیک خود نداریم و اگر مراقبت و دستورالعمل‌های بهداشتی را اجرا کنیم، ابتلا به بیماری کاهش می‌یابد.

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه