ارسال به دیگران پرینت

پخش گاز ادورانت در اراک تکذیب شد

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک گفت: انتشار اخبار مبنی بر پخش گاز ادورانت در محوطه این شهر در فضای مجازی به هیچ عنوان صحت ندارد و انتظار است مردم اخبار را تنها از رسانه‌های معتبر دنبال کنند.

«مسعود آقازیارتی» روز شنبه درد گفت و گو افزود: در چند روز اخیر خبری در فضای مجازی مبنی بر انتشار گاز ادورانت از سوی آتش نشانی اراک برای مهار تکثیر ویروس کرونا و ضدعفونی کردن شهر منتشر شده صحت نداشته و این خبر کذب نگرانی‌ زیادی برای مردم ایجاد کرده  است.

وی بیان کرد: برای بار دوم است که این خبر از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون منتشر می‌شود و علاوه بر نگرانی مردم، وقت زیادی از نیروهای آتش‌نشان را در مرکز پیام گرفته است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک ادامه داد: تنها در شبانه روز اخیر، بیش از  ۳۰۰ تماس تلفنی با مرکز پیام آتش‌نشانی برقرار شده و انتظار است مردم برای جلوگیری از افزایش شایعات از بازنشر مطالبی که صحت آن را نمی‌ذانند در فضای مجازی بپرهیزند.

آقازیارتی اظهار داشت: ادورانت ماده‌ای شیمیایی است که برای بودار کردن گاز شهری استفاده می‌شود و کاربرد دیگری  ندارد و به هیچ عنوان در ضدعفونی کردن شهر استفاده نمی‌شود.

۱۱ ایستگاه آتش‌نشانی در کلانشهر اراک به عنوان مرکز استان مرکزی فعال است.

 

منبع: ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه