ارسال به دیگران پرینت

پلیس:

خبر جریمه رانندگان بدون ماسک در فارس تکذیب شد

رئیس پلیس راهور فارس گفت: طرح برخورد با رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی بدون ماسک فقط در تهران اجرا می‌شود. او اضافه کرد: اعمال جریمه در تهران فقط به صورت دستی و نه از طریق دوربین‌ها صورت می‌گیرد.

رئیس پلیس راهور فارس گفت: طرح برخورد با رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی بدون ماسک فقط در تهران اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی پلیس راهور، سرهنگ مصطفی عباسی در این باره اظهار داشت: در پی انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر اعمال جریمه برای رانندگان بدون ماسک در استان فارس، پلیس موضوع را مورد بررسی قرار داد.

وی تصریح کرد: در بررسی‌های اولیه مشخص شد که خبر منتشر شده در فضای مجازی با موضوع اعمال جریمه برای رانندگان بدون ماسک در استان فارس کذب است و این قانون فقط در پایتخت برای رانندگان تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها لحاظ می‌شود و برای عموم شهروندان صحت ندارد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه این طرح فعلا در تهران اجرا می‌شود و در هیچ استان و شهرستان دیگری عملیاتی نشده است، اضافه کرد: اعمال جریمه در تهران فقط به صورت دستی و نه از طریق دوربین‌ها صورت می‌گیرد.

رئیس پلیس راهور استان فارس افزود: این طرح در تهران در مرحله اول به صورت تذکر شفاهی و در صورت سرپیچی راننده خاطی، در مرحله بعد نسبت به اعمال قانون و لحاظ کردن جریمه اقدام می‌شود.

وی به رانندگان و شهروندان هشدار داد: مراقب اخاذان مامورنما که با دستگاه کارت خوان به بهانه استفاده نکردن از ماسک به شما مراجعه می‌کنند و قصد اخاذی دارند، باشید و در صورت مشاهده سریعا با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس بگیرید.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه