خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

علوم پزشکی

مشهد | برپایی هرگونه ایستگاه صلواتی ممنوع است

مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: به منظور جلوگیری از ازدحام مردم و پیشگیری از شیوع کرونا برپایی هرگونه ایستگاه صلواتی طی دهه پایانی صفر در کلانشهر مشهد ممنوع است.

مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: به منظور جلوگیری از ازدحام مردم و پیشگیری از شیوع کرونا برپایی هرگونه ایستگاه صلواتی طی دهه پایانی صفر در کلانشهر مشهد ممنوع است.

علی اصغر حسنی روز یکشنبه افزود: از مردم نیکوکار و نوع دوست تقاضا داریم نذورات خود را به صورت خشک در اختیار نیازمندان قرار دهند.

وی ادامه داد: افرادی که نذر خود را در قالب غذای پخته در نظر گرفته‌اند باید طبخ غذا را در آشپزخانه‌های مورد تایید معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام داده و غذاها را به صورت بسته‌بندی و به دور از ازدحام جمعیت در اختیار مردم قرار دهند.

مدیر سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: افرادی که سال‌های گذشته نذورات خود را در حاشیه جاده‌ها و خیابان‌ها توزیع می‌کردند، امسال به دلیل شیوع کرونا مجاز به این اقدام نیستند و از توزیع هرگونه نذورات بدین طریق جلوگیری خواهد شد.

وی افزود: پروتکل‌های بهداشتی به هیات‌های مذهبی ابلاغ شده تا در صورت شرایط آب و هوایی مناسب، عزاداری‌ها در محیط باز برگزار شود و در صورت سردی هوا و بارندگی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضاهای با سقف مرتفع و تعداد اندک برگزار گردد.

حسنی ادامه داد: استفاده از ماسک و مواد ضد عفونی کننده، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و اجرای پروتکل‌های بهداشتی از موضوعات مهم در برگزاری مراسم عزاداری دهه آخر ماه صفر است.

۸۰ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی در قالب ۱۴ شهرستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند. بقیه جمعیت این استان زیرپوشش خدمات دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌جام، تربت‌حیدریه و نیشابور هستند.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۴۹۶ هزار و ۲۵۳ نفر در ایران به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده و با فوت ۱۹۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان این بیماری در کشور به ۲۸ هزار و ۲۹۳ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۴۰۳ هزار و ۹۵۰ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه