ارسال به دیگران پرینت

اداره منابع طبیعی:

آتش سوزی | منابع طبیعی و آبخیزداری اندیکا در مراتع و جنگل ها در سه منطقه شعله ور شد

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اندیکا گفت : آتش بار دیگر در مراتع و جنگل های این شهرستان در سه منطقه شعله ور شده است. وی افزود : علت عمده این آتش سوزی ها عمدی و اختلاف جوامع محلی بر سر مراتع گزارش شده است . سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اندیکا ادامه داد : آتش سوز ی در کوه چزی و شو تقریبا مهار شده و نیروها هم اکنون در حال روانه شدن به سمت چیلو هستند .

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اندیکا گفت : آتش بار دیگر در مراتع و جنگل های این شهرستان در سه منطقه شعله ور شده است.

ایرج حاتمی شنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد : این آتش سوزی ها در کوه چزی ، چیلو و شو گزارش شد که همزمان نیروهای منابع طبیعی و مردمی به محل اعزام شدند .

وی افزود : علت عمده این آتش سوزی ها عمدی و اختلاف جوامع محلی بر سر مراتع گزارش شده است .

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اندیکا ادامه داد : آتش سوز ی در کوه چزی و شو تقریبا مهار شده و نیروها هم اکنون در حال روانه شدن به سمت چیلو هستند .

وی گفت : با رسیدن عشایر از مناطق ییلاقی و اختلاف مرتعی ، متاسفانه بخشی از مراتع و جنگل ها ی شهرستان در معرض آسیب قرار دارند .

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اندیکا افزود : برآورد خسارت آین آتش سوزی ها توسط کارشناسان در حال انجام است .

در شهرستان اندیکا حدود ۱۵۰هزار هکتار جنگل وجود دارد که ۹۰درصد این درختان بلوط و گونه‌های درختی دیگر حدود ۱۰درصد از این جنگل ها را تشکیل می‌دهند.

اندیکا با مرکزیت شهر قلعه خواجه دارای سه بخش و با جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر و مساحت ۲هزار و ۳۰۰ کیلومتر مربع در شمال شرق خوزستان واقع شده است.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه