ارسال به دیگران پرینت

سرقت | 40میلیاردی ارز قاچاق از یک اتوبوس در کردستان کشف شد

فرمانده انتظامی استان کردستان از کشف ۱۴۰ هزار قطعه انواع ارز (دلار و یورو) به ارزش ۴۰ میلیارد ریال در یک اتوبوس در محور سنندج-مریوان خبر داد.

در سنندج از کشف ده‌ها هزار ارز خبر داد و اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان سروآباد با اشراف اطلاعاتی مانع از خروج 40 میلیارد ریال ارز خارجی از کشور شدند.

وی از بازداشت برخی افراد در یک دستگاه اتوبوس اعزامی از مرکز کشور که در حال خروج ارز به خارج از کشور بودند، خبر داد و افزود: ماموران پلیس با هماهنگی مراجع قضایی اتوبوس را در محور سنندج - مریوان توقیف و در بازرسی از این دستگاه 140 هزار قطعه انواع ارز (دلار و یورو) از مسافران کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان کردستان با بیان اینکه برابر اعلام کارشناسان پلیس مبارزه با مفاسد اقتصادی، ارزش این ارزهای خارجی 40 میلیارد ریال برآورد شده، خاطرنشان کرد: در این رابطه دو متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضائی شدند.

وی همچنین از کشف 4 هزار و 200 ثوب البسه و 4 هزار متر پارچه قاچاق به ارزش بیش از 5 میلیارد ریال در ایست و بازرسی "شهید میرجلیلی" کامیاران از یک دستگاه خودروی پژو خبر داد و عنوان کرد: در این رابطه نیز 2 متهم بازداشت شد.

سردار آزادی از بازداشت سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار محتویات داخل خودرو در سنندج در یک عملیات پلیسی خبر داد و اظهار کرد: متهم پس از ارائه شواهد و مستندات کارآگاهان پلیس آگاهی به 21 فقره سرقت قطعات و محتویات داخل خودرو اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی استان کردستان گفت: متهم با تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی، تحویل مراجع ذیصلاح داده شد و با تلاش ماموران از صحنه‌های سرقت بازسازی صورت گرفت.

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه