ارسال به دیگران پرینت

شکار |جرئیات مجروح شدن محیط‌بان تهرانی

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان جزئیات بیشتر و جدیدتری از حادثه مجروح شدن محیط بان شمیرانات در روز گذشته، گفت: همه افراد متخلفی که بطور مستقیم و غیرمستقیم به این حادثه مرتبط بودند، شناسایی، دستگیر و به مراجع ذی‌صلاح تحویل داده شدند.

فرهاد زندی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران، اظهار کرد: روز گذشته از زمانی که خبر تیراندازی مستقیم متخلفین شکار و صید به سوی محیط‌بان منطقه حفاظت شده ورجین به ما رسید، بلافاصله با راهبری مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، دو موضوع به‌طور همزمان در دستورکار قرار گرفت که یکی انتقال سریع محیط‌بان از ارتفاعات منطقه به بیمارستان و دیگری شناسایی و دستگیری عوامل این اتفاق بود.

وی با اشاره به اینکه از همان دقایق ابتدایی هماهنگی گسترده‌ای در سطح استان اعم از مقامات استانی، مراجع قضایی و امنیتی، نیروی انتظامی، وزارت بهداشت و هلال احمر برای این مأموریت انجام شد، افزود: پس از انجام هماهنگی برای انتقال این محیط‌بان، کار اصلی بر روی شناسایی و دستگیری این متخلفین متمرکز شد و به سرعت مبادی ارتباطی منطقه در ارتفاعات و در زمین تحت کنترل کامل قرار گرفت و تیم‌هایی هم برای تعقیب ضارب و دیگر متخلفین متواری شده در منطقه اختصاص یافت.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با قدردانی از همکاری و همراهی قوهقضائیه، نیروی انتظامی، پلیس امنیت و دیگر نهادهای مربوطه در شناسایی و دستگیری متخلفین تصریح کرد: نهایتا در این ارتباط تا ساعت 12 شب گذشته یعنی کمتر از 24 ساعت، پنج نفر از افرادی که بطور مستقیم و غیرمستقیم در این حادثه و تخلفات شکار و صید دخیل بودند، دستگیر و به مراجع امنیتی و قضایی تحویل داده شدند.

زندی با اشاره به اینکه در اینگونه تخلفات راه فراری نیست و متخلفین دیر یا زود دستگیر شده و به جزای اعمال خود می‌رسند، گفت: در میان دستگیرشدگان سه نفر از اتباع افغانی نیز وجود دارند.

وی همچنین در تشریح جزئیات بیشتر این حادثه گفت: روز گذشته پس از انتقال محیط‌بان مجروح به بیمارستان، موقعیت اطراف از سوی محیط‌بانان مورد بررسی و پایش قرار گرفت.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار کرد: در این بررسی دوربین چشمی محیط‌بان که به گردن وی آویزان بود، پیدا شد و در کمال تعجب و ناباوری مشاهده شد سه گلوله اسلحه ساچمه زنی به این دوربین چشمی اصابت کرده و دوربین را متلاشی کرده است.

زندی، فضل و رحمت الهی، وجود این دوربین چشمی و همکاری و سرعت عمل در انتقال و مداوای این محیط‌بان را حافظ جان امیرحسین کریمیان دانست و خاطرنشان کرد: شاید اگر این دوربین چشمی به گردن محیط‌بان ما نبود، ضایعه و فاجعه به مراتب بزرگتر و جبران ناپذیری اتفاق می‌افتاد.

براساس این گزارش، محیط‌بان امیرحسین کریمیان روز گذشته در درگیری با شکارچیان غیرمجاز در منطقه حفاظت شده ورجین شهرستان شمیرانات استان تهران، از ناحیه پا و شکم به شدت مجروح شد و بوسیله بالگرد به بیمارستان انتقال یافت؛ حال عمومی این محیط‌بان که در بیمارستان میلاد تهران تحت نظر و مداواست، خوب گزارش شده است.

 

منبع: تسنیم
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه