ارسال به دیگران پرینت

احضاررئیس معدن هجدک راور کرمان به دادستانی

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان راور از احضار رئیس معدن هجدک به همراه پیمانکار و سرپرست کارگاه به دادستانی خبر داد و گفت: با مقصران احتمالی حادثه معدن هُجدک راور برخورد قضایی خواهد شد.

ابوالفضل  فرحبخش  روز دوشنبه در تشریح علت حادثه تلخ معدن هجدک کرمان به رسانه ها افزود: تاکنون دلایلی از جمله آزاد شدن حفره گازی و همچنین رانش زمین مطرح شده است که هیچ کدام دلیل قطعی نیست و در این رابطه تحقیقات آغاز شده  و صبح امروز دو گروه از بازرسین از تهران و مرکز استان به محل حادثه اعزام شدند. 

این مقام قضایی با اشاره به اینکه مسئول فنی معدن نیز در بین جانباختگان حادثه قرار دارد،افزود: پیکر ۴ جانباخاته این حادثه که سه نفر از آنان کارگر معدن بوده اند تحویل خانواده هایشان شده است.

فرحبخش خاطرنشان کرد: حال عمومی تنها مصدوم حادثه که به بیمارستان شهید باهنر کرمان منتقل شده مساعد اعلام شده است.

دادستان راور افزود: قصد تعطیلی دراز مدت معدن را نداریم اما طبق نظر بازرسین اداره کار  تا زمانی که نکات ایمنی معدن به حالت استاندارد برنگردد و  امنیت جان معدن کاران تضمین نشود این معدن زغال سنگ تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان راور  بیان کرد: از لحظات اولیه وقوع حادثه ریزش در معدن تونل شماره ۲ معدن زغال سنگ هجدک دادستانی در محل حادثه حضور داشته و دستورات قضایی  لازم صادر شده است.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه