خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

باید با کرونا زندگی کرد و شرایطش را پذیرفت

مسعود دلخواه بازیگر و کارگردان تئاتر معتقد است بی‌احتیاطی و شوخی‌گرفتن کروناویروس باعث شده تا شرایط جامعه بار دیگر بحرانی شود و در این وضعیت خشک‌وتر باهم می‌سوزند. مسعود دلخواه مدرس، بازیگر و کارگردان تئاتر درباره شرایط فعالیت‌های تئاتری خود در وضعیت کرونایی موجود در جامعه، اظهارکرد: داشتیم در سطح جامعه و به‌لحاظ کنترل کرونا به یک ثبات‌نسبی می‌رسیدیم و حتی سیر شیوع کرونا نزولی شده بود و در حال آماده‌شدن برای تولید و اجرای آثار خود بودیم، ولی در هفته‌های اخیر باردیگر شیوع کرونا سیر صعودی پیدا کرده است

وی تصریح کرد: بی‌احتیاطی و شوخی‌گرفتن برخی مردم عزیز در استفاده از ماسک و رعایت اصول بهداشتی باعث‌شده تا خشک‌وتر باهم بسوزیم.

داشتیم به برگزاری کلاس‌های آموزشی جدید بعداز تعطیلی چند ماهه و همچنین تمرین و تولید آثار نمایشی امیدوار می‌شدیم که بازهم شرایط بحرانی شد. دلخواه با اشاره به از سرگیری فعالیت برخی سالن‌های تئاتری، افزود: تئاترهایی که بازشده‌اند نیاز به حمایت مخاطبان و هنرمندان دارند، اما اوج‌گیری شرایط کرونایی بازهم تردیدهای هنرمندان را بیشتر کرده است و شکل‌گیری مجدد این شرایط به خاطر بی‌احتیاطی مردم است.

این هنرمند تئاتر با بیان اینکه ما حاضریم با وجود کرونا در سطح جامعه به زندگی اجتماعی خود ادامه دهیم، یادآور شد: برای زندگی‌کردن در وضعیت کرونایی باید شرایط خاص زندگی مسالمت‌آمیز با یک دشمن را بدانیم. وی درباره اینکه آیا تغییری در فعالیت‌های تئاتری مدنظر خود ایجاد خواهد کرد، گفت:

با شرایط فعلی زمانبندی یک پروژه آموزشی و یک پروژه تئاتری مدنظرم تغییر کرده است. دانشگاه‌ها که همچنان تعطیل هستند و کلاس‌ها به‌صورت مجازی برگزار می‌شوند. آموزشگاه‌ها تئاتری نیز باز شده‌اند، ولی من قصد دارم با توجه به شرایط کرونایی موجود برای برگزاری کلاس آموزشی‌ام تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی کنم. دلخواه متذکر شد: اگر از خانه بیرون نیاییم و شروع به فعالیت نکنیم، زندگی در خانه به افسردگی و مرگ ختم می‌شود.

باید با کرونا زندگی کرد و شرایطش را پذیرفت و اصول بهداشتی موردنیاز را رعایت کرد. اگر گوش شنوا در سطح جامعه وجود داشته باشد، خیلی زودتر به نتیجه مطلوب می‌رسیم. کارگردان نمایش «شاه‌لیر» معتقد است: ریسک را در شرایط فعلی زندگی با کرونا باید به حداقل رساند ولی برخی مردم با مسافرت‌ها و رعایت نکردن اصول بهداشتی ریسک را به حداکثر رسانده‌اند؛ این مردم خطاکار و حتی مجرم هستند زیرا جان هموطنان خود را به‌خطر می‌اندازند.

وی تاکید کرد: ضمن اینکه مردم دانا و فرهیخته‌ای داریم، در عین حال همه مردم دانا و فرهیخته نیستند و فرهنگشان نیاز به رشد دارد. دلخواه با بیان اینکه هنرمند در هر شرایطی مجبور به خلق کردن ایده‌های مختلف با امید به اجرای آنها در شرایط مناسب و مساعد است، تصریح کرد: در شرایط فعلی نه باید وسواس بیش از حد داشت و نه باید بی‌خیالی را جایگزین کرد. این افراط‌وتفریط همیشه به ضرر بشر در طول تاریخ بوده است.

 

منبع: آرمان ملی
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران می خوانند:

    دیدگاه

    توسعه