ارسال به دیگران پرینت

دانشگاه فردوسی فروش ۲میلیاردی «اسم بوستان» دانشگاه را تکذیب نکرد: بدون اطلاع انجام‌ شده

دانشگاه فردوسی مشهد در واکنش به فروش ۲میلیارد ریالی نام بوستان و ۷۵۰ میلیون ریالی نام یک راهرو در دانشکده مهندسی اعلام کرد این اقدام بدون اطلاع مسؤولان ذی‌صلاح انجام شده است.

۵۵آنلاین :

دانشگاه فردوسی مشهد در واکنش به فروش ۲میلیارد ریالی نام بوستان و ۷۵۰ میلیون ریالی نام یک راهرو در دانشکده مهندسی اعلام کرد این اقدام بدون اطلاع مسؤولان ذی‌صلاح انجام شده است.

طرحی موسوم به «یاد ایام دانشجویی» که مدعی به‌جا گذاشتن یادگاری از دانشجویان و دانش‌‌آموختگان دانشگاه فردوسی و نصب نام آنان در مکان‌های مختلف دانشکده مهندسی است، در قالب «شبکه حامیان دانشکده مهندسی» و در دل «بنیاد دانشگاهی فردوسی» اقدام به تبلیغات کرده است.

بنیاد دانشگاهی فردوسی در اطلاعیه خود اعلام کرده که افراد متقاضی با انتخاب اشکال مورد نظر خود، یک یادگاری را انتخاب کرده و در ازای پرداخت مبلغ تعیین‌شده برای آن، می‌توانند طرح مورد نظر خود را در دانشکده نصب کنند.

مبالغ دریافتی از سوی این بنیاد برای نصب یادگاری نیز قابل توجه است، برای نمونه هزینه دریافتی برای طرح نام بوستان به‌مدت پنج سال مبلغ ۲ میلیارد ریال، نام راهرو برای پنج سال ۷۵۰ میلیون ریال، نام سایت به‌مدت پنج سال ۶۰۰ میلیون ریال و نام آزمایشگاه یا کارگاه به‌مدت پنج سال ۵۰۰ میلیون ریال عنوان شده است.

اما دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص اجرای این طرح در اطلاعیه‌ای، اعلام کرده اجرای چنین طرح‌هایی بدون اطلاع مسؤولین ذی‌صلاح دانشگاه و بدون اخذ مجوز توسط بنیاد دانشگاهی فردوسی که مستقل از دانشگاه و مردم‌نهاد بوده، صورت گرفته و دانشگاه فردوسی مشهد از مسؤولان این نهادها توضیح خواهد خواست.

همچنین در این اطلاعیه تأکید شده است: انجام هرگونه فعالیت در سطح دانشگاه نیازمند اخذ مجوز و تائید دانشگاه است. بنابراین بدین‌وسیله از عموم دانشگاهیان اعم از دانشجویان و دانش‌آموختگان تقاضا می‌شود از هرگونه اقدام به پرداخت مبلغ در قبال طرح‌ها یا فعالیت‌هایی که از مسیرهایی به‌غیراز مسیرهای رسمی وابسته به دانشگاه است امتناع کنند در غیر این صورت، در صورت بروز هرگونه مشکلی دانشگاه پاسخگو نخواهد بود.

منبع : آرمانین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه